Wyniki
Zdjęcia dostębne na FB organizatora
Strona miasta

namyslow medale

Paweł Herian: W sobotni poranek 20 sierpnia 2022 r., na namysłowskich błoniach zgromadziło się niemalże 200 biegaczy, którzy wystartowali w biegu na 10 km. Od godziny 8:00 swoją pracę rozpoczęło biuro zawodów prowadzone przez pracowników Namysłowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, OPS Namysłów, Wydziału Edukacji, Sportu i Zdrowia oraz Wydziału Promocji i Rozwoju Urzędu Miejskiego w Namysłowie.

Po oficjalnym przywitaniu przez organizatorów, wszyscy udali się na linię startu, gdzie sygnałem ze startera, danym przez Burmistrza Namysłowa Bartłomieja Stawiarskiego, rozpoczęliśmy zmagania na trasie. Zawodników prowadził na quadzie przedstawiciel grupy „Motocykliści Namysłów” Jakub Kalarus. Trasa była wymagająca gdyż na odcinku 10 kilometrów biegacze musieli zmagać się nie tylko z dystansem, ale i ze zmienną nawierzchnią oraz ukształtowaniem terenu i kapryśną pogodą.

Nad bezpieczeństwem zawodników podczas biegu czuwali strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej koordynowani przez Tomasza Przysiężnego oraz jadąca na końcu stawki karetka pogotowia. Na 6 kilometrze, Pani Ewa Wolska wraz z grupą wolontariuszy czekała z wodą na zawodników, aby pomóc im uzupełnić płyny. W dwóch innych punktach na trasie biegu, organizatorzy zapewnili kurtynę wodną, gdyż pogoda nie rozpieszczała nas w tym dniu.

Tuż po rozpoczęciu Biegu na 10 kilometrów, na linii startu wyznaczonej na namysłowskich błoniach, zgromadziły się dzieci wraz z rodzicami, aby wziąć udział w Biegu Rodzinnym. Bieg pod okiem Pani Małgorzaty Sucheckiej, odbywał się na dystansie ok 150 metrów, jednak emocji w nim nie brakowało. Jako pierwsza grupa wystartowały przedszkolaki, następnie dziewczynki i chłopcy z klas I-III oraz klas IV-VI. Wszyscy, którzy zajęli miejsca na podium, otrzymali nagrody rzeczowe oraz karty podarunkowe do sklepu Mega Sport. Wszystkie dzieci mogły również skorzystać ze strefy przygotowanej przez firmę Velux. Tam czekały na nie liczne gry, zabawy oraz upominki.

puchary
W trakcie Biegu Rodzinnego, dostaliśmy informację, że pierwsi zawodnicy pokonali już 6 kilometrów. Chwilę później usłyszeliśmy głośny doping kibiców, a zza zakrętu przed metą wyłoniła się pierwsza trójka, która do samej mety walczyła o zwycięstwo. Najszybszy okazał się Maciej Kardas z czasem 35:51. Wbiegając na metę w towarzystwie okrzyków i braw otrzymał pamiątkowy medal oraz wodę. Na II miejscu w kategorii generalnej mężczyzn uplasował się Robert Pontus z czasem 35:56, a tuż za nim na III pozycji Piotr Rybiałek, który pokonał cały dystans w 36 minut. Najszybszą kobietą okazała się Paulina Dacyszyn z wynikiem 41:46, II miejsce wywalczyła Marcelina Kocój, najniższy stopień na podium przypadł dla Pauliny Łambuckiej. Wszystkim na mecie, mimo ogromnego zmęczenia towarzyszył uśmiech. Pozostało już tylko poczekać na resztę zawodników, aby móc przystąpić do dekoracji zwycięzców w poszczególnych kategoriach. Firma Ultimasport, prowadząca pomiar czasu, błyskawicznie dostarczyła komplet wyników, a w międzyczasie zawodnicy mogli skorzystać z posiłków regeneracyjcnych przygotowanych przez Dworek Różany Hotel & Restaurant. Każdy z uczestników biegu otrzymał także pakiet startowy z drobnymi upominkami i pamiątkową koszulką.

namyslow start
Na wszystkich, którzy stanęli tego dnia na podium czekały puchary oraz upominki. W klasyfikacji generalnej zawodnicy z I miejsca otrzymali zegarki Garmin Forerunner 55, z II miejsca komplet walizek podróżnych, natomiast za III miejsce plecak termiczny. W klasyfikacji Powiat oraz Gmina zawodnicy otrzymali vouchery na 300, 200 i 100 zł do sieci sklepów Martes Sport. W XIX edycji Biegu Namysłowian była również klasyfikacja firm, którą zwyciężyła drużyna reprezentująca Grupę Żywiec, tuż za nimi znaleźli się zawodnicy z Diehl Controls, a na III stopniu podium stanęli reprezentanci firmy Velux. Puchary wręczali Burmistrz Namysłowa Bartłomiej Stawiarski, Starosta Namysłowski Konrad Gęsiarz oraz Prezes Namysłowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Barbara Kin. W międzyczasie odbyło się również losowanie pralki ufundowanej przez DIEHL Controls.

namyslow koszulki
Jako główny organizator XIX Biegu Namysłowian, pragniemy serdecznie pogratulować wszystkim, uczestnikom biegu oraz wszystkim współorganizatorom: Gmina Namysłów, Starostwo Powiatowe, Namysłowski Ośrodek Kultury, Inicjatywa Aktywny Samorząd, NKB „Zryw”.

Pragniemy również gorąco podziękować wszystkim sponsorom: VELUX, DIEHL Controls, Froneri, Zakład Wodociągów i Usług Komunalnych „Ekowod” Sp. z o. o., Zakład Energetyki Cieplnej Namysłów Sp. z o. o., Grupa Żywiec - Browar Namysłów, Okna Hałupka, Motocykliści Namysłów, Dworek Różany Hotel & Restaurant, Salvare Doceo - Aleksander Szachnowski, OSP Głuszyna, OSP Mikowice, OSP Ligota Książęca, OSP Rychnów, OSP Smarchowice Śląskie, OSP Ziemiełowice, OSP Smogorzów, Komenda Powiatowa Policji w Namysłowie, Namysłowski Związek Drużyn – Harcerze, Intermarche – Marian Moras, Blablex Usługi Dekarsko – Budowlane – Andrzej Usiak Koło Gospodyń Wiejskich Kamienna oraz PHPU Marker – Danuta Kopeć .
Mamy nadzieję, że spotkamy się w jeszcze większym gronie już za rok podczas jubileuszowego XX Biegu Namysłowian!

Dyrektor Sportowy
XIX Biegu Namysłowian
Paweł Herian

namyslow3

namyslow4

REKLAMA

poznan maraton 2023