Zapisy
Regulamin  / Prezetacja medalu i koszulki
Strona miasta

pakiet

Organizator: Już w najbliższą sobotę odbędzie się XIX edycja Biegu Namysłowian! Na zawodników, którzy powalczą o podium czekają cenne nagrody! Bieg rozegrany zostanie na dystansie 10 km. Trasa poprowadzi ulicami miasta Namysłów oraz miejscowości Kamienna. Start i meta będą usytuowane na „Błoniach Namysłowskich” przy ul. Parkowej. Start nastąpi o godz. 10:00. Zapraszamy również dzieci na Bieg Rodzinny!

Zawodnicy w pakiecie otrzymają piękne koszulki i medale z wizerunkiem ratusza. Dziś prezentujemy Państwu także jedne z nagród za II oraz III miejsce w klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn XIX Biegu Namysłowian!

III miejsce - plecak termiczny
II miejsce - zestaw dwóch walizek
I miejsce - niebawem..

Nagrody w klasyfikacji powiatowej i gminnej a mianowicie vouchery do sieci sklepów Martes w kwotach 300 zł – I miejsce, 200 zł – II miejsce oraz 100 zł – III miejsce. Za ufundowanie nagród dziękujemy firmie VELUX.

Zapraszamy również dzieci na Bieg Rodzinny w ramach XIX Biegu Namysłowian!

Start o godz. 10:05 w kategoriach:
- przedszkolaki
- klasy I-III
- klasy IV-VI

Zapisy 20 sierpnia w godz. 8:00-9:50 w Biurze Zawodów na Namysłowskich Błoniach!

PlakatXIXBNa

plecak

walizki

puchary

namyslow dzieci

Warto dodać także kilka słów o Ziemi Namysłowskiej. Najważniejsze informacje turystyczne znajdziemy na stronie. Tych, którzy nie znają naszego regionu zapraszamy by zaplanować dłuższy pobyć i zwiedzić atrakcje miasta i okolicy.

Na stronie miasta znajdziemy m.in. krótki opis: Ziemia Namysłowska znajduje się kilkadziesiąt kilometrów na wschód od Wrocławia, między Oleśnicą a Kluczborkiem, na pograniczu Dolnego i Górnego Śląska oraz Wielkopolski. Właśnie to położenie wraz z charakterystycznymi cechami pogranicza przesądzają o atrakcyjności turystycznej. To tutaj zobaczymy wyjątkową obfitość dworków, pałaców i wiejskich parków oraz murowanych kapliczek i drewnianych krzyży, które z pewnością wzbudzą zainteresowanie miłośników historii i zabytków kultury materialnej, przyrodników, myśliwych, wędkarzy i zbieraczy runa leśnego a także pasjonatów hippiki, czyli wszystkich tych, którzy nie są obojętni na dziedzictwo kulturowe i piękno przyrody naszego kraju.

Najważniejsze atrakcje miasta

Rynek w Namysłowie
Układ urbanistyczny ścisłego śródmieścia z Rynkiem należy do najcenniejszych namysłowskich zabytków. Średniowieczny Namysłów wytyczono na planie czworoboku. W północno-wchodniej części rynku znajduje się neorenesansowa fontanna.

Baszta Prochowa i fortyfikacje miejskie
Do dzisiaj zachowało się ok. 80% fortyfikacji miejskich. W murach północnej i wschodniej części miasta zachowane zostały ślady oszkarpowań, strzelnic i ganków. W okolicy zamku zachowały się dwa arkadowe przepusty - pojedynczy i podwójny, przez które w obrębie miasta przepływa odnoga Widawy, tworząc tzw. Wyspę Młyńską.

Zamek i browar w Namysłowie.
Pierwsze wzmianki o istnieniu zamku pochodzą z 1312 r. Obie budowle można je zobaczyć tylko z zewnątrz. Obecnie, zarówno zamek jak i browar są w posiadaniu Grupy Żywiec S.A. i nie są dostępne dla zwiedzających.

Ratusz w Namysłowie.  Jako jeden z nielicznych w całości zachowanych budowli świeckich z okresu gotyku, stanowi cenne świadectwo historii sztuki śląskiej. Każdego dnia o godzinie 12:00 z wieży ratuszowej rozlega się hejnał namysłowski.

Zalew
Tuż pod miastem znajduje się zalew w Michalicach, to sztucznie utworzony zbiornik retencyjny na rzece Widawie, usytuowany pomiędzy Michalicami a sąsiednią wsią Józefkowem.
Zabytkowa wjazdowa Brama Miejska, zwana Krakowską z XIV w. przy ul. Krakowskiej z punktem widokowym dostępnym dla zwiedzających, z którego można podziwiać panoramę Namysłowa.

W Namysłowie znajduje się także bardzo ciekawe Muzeum Techniki Młynarskiej.

Serdecznie wszystkich zapraszamy! Limit zawodników 350 osób, dlatego nie warto zwlekać z zapisami!

Organizatorem biegu jest Namysłowski Ośrodek Sportu i Rekreacji Współorganizatorami Biegu są: Gmina Namysłów, Powiat Namysłowski, Namysłowski Ośrodek Kultury, Stowarzyszenie Inicjatywa Aktywny Samorząd oraz Namysłowski Klub Biegacza „Zryw”.

Patron Medialny imprezy: MARATOŃCZYK.PL

Fot. Strona miasta Namysłów

14 bieg namyslowian1

14 bieg namyslowian2

14 bieg namyslowian

namyslow 1

namyslow 3

namyslow 2

REKLAMA

poznan maraton 2023