Strona imprezy
Relacja 2021

bieg trzech kopcow

ZIS Kraków: 10 sierpnia rozpoczęło się przyjmowanie zgłoszeń internetowych do 15. Biegu Trzech Kopców, który odbędzie się 2 października 2022 roku. W jubileuszowej edycji Międzynarodowych Otwartych Mistrzostw Krakowa w Biegu Górskim będzie mogło wziąć udział 3500 osób, w tym 2000 z zawierającymi koszulkę techniczną marki ASICS pakietami startowymi premium.

Międzynarodowe Otwarte Mistrzostwa Krakowa w Biegu Górskim to impreza, której pierwsza edycja została zorganizowana w 2007 roku. Uczestnicy mają do pokonania 13-kilometrową trasę pomiędzy trzema krakowskimi kopcami – Krakusa, Kościuszki i Piłsudskiego (limit czasu – 2 godziny). Prawie 1/4 biegu prowadzi ścieżkami o nieutwardzonej nawierzchni. Różnica poziomów sięga 160 m. Ze względu na zróżnicowanie terenu w klasyfikacji międzynarodowej bieg został zaliczony jako „anglosaski”, w którym trasa prowadzi raz w górę raz w dół, w odróżnieniu od wersji „alpejskiej”, gdzie trasa w przeważającej części tylko się wznosi. Wszędzie na trasie można się przekonać, że Kraków oferuje nie tylko zabytki i nowoczesną infrastrukturę, ale również urokliwe krajobrazy i naturalną przyrodę. Co ciekawe, jest to jedyny w Polsce bieg górski, który wiedzie przez centrum dużego miasta.

start org 1024

Zapisy internetowe do 15. Biegu Trzech Kopców przyjmowane są TUTAJ. Przed rejestracją prosimy zapoznać się z REGULAMINEM biegu.

Nowość – voucher prezentowy dla zawodnika

Wprowadzona została możliwość zakupu vouchera – prezentu dla zawodnika. Szczegóły dotyczące wniesienia opłaty startowej dla innej osoby można znaleźć TUTAJ.

Warunki uczestnictwa

Ustalony został limit startujących – 3500 zawodników (w tym 2000 osób z zawierającym koszulkę techniczna marki ASICS pakietem startowym premium).

W biegu mogą wziąć udział osoby, które najpóźniej w dniu 2 października 2022 roku ukończą 18 lat.

Warunkiem startu jest zgłoszenie się zawodnika/zawodniczki i uiszczenie opłaty startowej bezpośrednio po dokonaniu rejestracji. W przypadku braku wniesienia opłaty startowej rejestracja uznawana jest za nieważną.

Zgłoszenia i opłata startowa

Internetowe zgłoszenia uczestnictwa w 15. Biegu Trzech Kopców przyjmowane są do momentu, w którym wyczerpany zostanie limit startujących, jednak nie później niż do 22 września 2022 roku. W przypadku niewyczerpania limitu, będzie możliwość zapisania się do biegu w Biurze Zawodów – 30 września i 1 października.

Opłata startowa:

100 złotych – do 22.09.2022 pakiet standard (bez koszulki)

140 złotych – do 22.09.2022 pakiet premium (pakiet standard + koszulka)

200 złotych – w Biurze Zawodów w dniach 30.09.2022 i 1.10.2022, pakiet standard (bez koszulki), w przypadku niewyczerpania limitu startujących

250 złotych – w Biurze Zawodów w dniach 30.09.2022 i 1.10.2022, pakiet premium (pakiet standard + koszulka), w przypadku niewyczerpania limitu startujących oraz limitu pakietów premium

Nie ma możliwości dokupienia w późniejszym terminie koszulki do pakietu standard.

Rozmiarówkę koszulek można znaleźć TUTAJ.

Do 15 września 2022 roku istnieje możliwość rezygnacji z udziału w biegu i zwrotu opłaty startowej (opłata manipulacyjna w przypadku rezygnacji wynosi 20 złotych). Szczegóły w regulaminie. Miejsce na liście startowej zwolnione poprzez rezygnację zawodnika z udziału w biegu zostanie przywrócone do limitu wolnych miejsc. W przypadku rezygnacji, gdy zawodnik miał wykupiony pakiet premium, nie ma możliwości rezygnacji wyłącznie ze startu, a pozostawienia sobie przez zawodnika koszulki. W takim przypadku cały pakiet, wraz z koszulką, zostanie przywrócony do limitu wolnych miejsc.

Biuro Zawodów

Zlokalizowane będzie w holu pod trybuną wschodnią Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana przy ul. Reymonta 20.

Czynne w dniach:

30 września 2022 roku (piątek) w godz. 15.00-20:00

1 października 2022 roku (sobota) w godz. 12:00-20:00

2 października 2022 roku (niedziela) w godz. 7:00-9:00

W dniu biegu Biuro Zawodów wyłącznie wydaje pakiety startowe – nie ma możliwości zapisania się oraz uiszczenia opłaty startowej.

Weryfikacja i odbiór pakietu startowego możliwe są wyłącznie w Biurze Zawodów (dopuszczalny jest odbiór pakietu startowego przez pełnomocnika). Szczegóły TUTAJ.

Klasyfikacje

W 15. Biegu Trzech Kopców prowadzone będą następujące klasyfikacje:

a. generalna kobiet i mężczyzn,

b. w kategoriach wiekowych kobiet i mężczyzn.

Każdy z uczestników, który ukończy bieg w regulaminowym czasie otrzyma pamiątkowy medal.

Nagrody będą przyznawane w klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn, natomiast nie ma przewidzianych nagród w kategoriach wiekowych.

15. zawodnik oraz 15. zawodniczka na mecie otrzymają nagrody niespodzianki.

W ramach imprezy odbędzie się I Bieg Górski Leśników – regulamin jest dostępny TUTAJ.

Uwaga! Prosimy o zapoznanie się z następującymi informacjami:

Regulamin 15. Biegu Trzech Kopców

Instrukcja odbioru pakietu startowego

Instrukcja zakupu vouchera

Zachęcamy także do dołączenia do oficjalnego wydarzenia 15. Biegu Trzech Kopców na Facebooku!