Zapisy
Regulamin  / Prezetacja medalu i koszulki
Strona miasta

PlakatXIXBNa
Organizator: Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w XIX Biegu Namysłowian, który odbędzie się w sobotę 20 sierpnia 2022 w Namysłowie. Bieg rozegrany zostanie na dystansie 10 km. Trasa poprowadzi ulicami miasta Namysłów oraz miejscowości Kamienna. Start i meta będą usytuowane na „Błoniach Namysłowskich” przy ul. Parkowej. Start nastąpi o godz. 10:00.

Każdy uczestnik biegu otrzyma pakiet startowy zawierający koszulkę, napój izotoniczny oraz baton energetyczny. Dla wszystkich uczestników biegu przygotowaliśmy także nie lada niespodziankę! Zawodnicy na mecie otrzymają pamiątkowy medal, a zwycięzcy w poszczególnych kategoriach także puchary i nagrody rzeczowe.

Dodatkową atrakcją w tym dniu będzie "Bieg Rodzinny" dla wszystkich chętnych (na dystansach od 200 do 600 m), bez względu na wiek! Każdy uczestnik tego biegu otrzyma atrakcyjną nagrodę! Dla najmłodszych będzie także strefa zabawy, którą zorganizujemy wraz z firmą Velux.

Warto dodać także kilka słów o Ziemi Namysłowskiej. Najważniejsze informacje turystyczne znajdziemy na stronie. Tych, którzy nie znają naszego regionu zapraszamy by zaplanować dłuższy pobyć i zwiedzić atrakcje miasta i okolicy.

Na stronie miasta znajdziemy m.in. krótki opis: Ziemia Namysłowska znajduje się kilkadziesiąt kilometrów na wschód od Wrocławia, między Oleśnicą a Kluczborkiem, na pograniczu Dolnego i Górnego Śląska oraz Wielkopolski. Właśnie to położenie wraz z charakterystycznymi cechami pogranicza przesądzają o atrakcyjności turystycznej. To tutaj zobaczymy wyjątkową obfitość dworków, pałaców i wiejskich parków oraz murowanych kapliczek i drewnianych krzyży, które z pewnością wzbudzą zainteresowanie miłośników historii i zabytków kultury materialnej, przyrodników, myśliwych, wędkarzy i zbieraczy runa leśnego a także pasjonatów hippiki, czyli wszystkich tych, którzy nie są obojętni na dziedzictwo kulturowe i piękno przyrody naszego kraju.

Najważniejsze atrakcje miasta

Rynek w Namysłowie
Układ urbanistyczny ścisłego śródmieścia z Rynkiem należy do najcenniejszych namysłowskich zabytków. Średniowieczny Namysłów wytyczono na planie czworoboku. W północno-wchodniej części rynku znajduje się neorenesansowa fontanna.

Baszta Prochowa i fortyfikacje miejskie
Do dzisiaj zachowało się ok. 80% fortyfikacji miejskich. W murach północnej i wschodniej części miasta zachowane zostały ślady oszkarpowań, strzelnic i ganków. W okolicy zamku zachowały się dwa arkadowe przepusty - pojedynczy i podwójny, przez które w obrębie miasta przepływa odnoga Widawy, tworząc tzw. Wyspę Młyńską.

Zamek i browar w Namysłowie.
Pierwsze wzmianki o istnieniu zamku pochodzą z 1312 r. Obie budowle można je zobaczyć tylko z zewnątrz. Obecnie, zarówno zamek jak i browar są w posiadaniu Grupy Żywiec S.A. i nie są dostępne dla zwiedzających.

Ratusz w Namysłowie.  Jako jeden z nielicznych w całości zachowanych budowli świeckich z okresu gotyku, stanowi cenne świadectwo historii sztuki śląskiej. Każdego dnia o godzinie 12:00 z wieży ratuszowej rozlega się hejnał namysłowski.

Zalew
Tuż pod miastem znajduje się zalew w Michalicach, to sztucznie utworzony zbiornik retencyjny na rzece Widawie, usytuowany pomiędzy Michalicami a sąsiednią wsią Józefkowem.
Zabytkowa wjazdowa Brama Miejska, zwana Krakowską z XIV w. przy ul. Krakowskiej z punktem widokowym dostępnym dla zwiedzających, z którego można podziwiać panoramę Namysłowa.

W Namysłowie znajduje się także bardzo ciekawe Muzeum Techniki Młynarskiej.

Serdecznie wszystkich zapraszamy! Limit zawodników 350 osób, dlatego nie warto zwlekać z zapisami!

Organizatorem biegu jest Namysłowski Ośrodek Sportu i Rekreacji Współorganizatorami Biegu są: Gmina Namysłów, Powiat Namysłowski, Namysłowski Ośrodek Kultury, Stowarzyszenie Inicjatywa Aktywny Samorząd oraz Namysłowski Klub Biegacza „Zryw”.

Patron Medialny imprezy: MARATOŃCZYK.PL

Fot. Strona miasta Namysłów

14 bieg namyslowian1

14 bieg namyslowian2

14 bieg namyslowian

PlakatXIXBN

namyslow 1

namyslow 3

namyslow 2