bieg hajzera
Zapisy
Regulamin
Strona na FB

Jerzy Natkański: Już po raz kolejny Fundacja Wspierania Alpinizmu Polskiego im. Jerzego Kukuczki organizuje Bieg Górski Artura Hajzera - "Słonia". Zawody standardowo odbędą się na Kopie Cwila na warszawskim Ursynowie. Rezerwujcie datę i przybywajcie tłumnie 6 lipca 2022 roku, aby uczcić wspaniałego himalaistę!

Do pokonania dystans 5,5 km. Bieg odbędzie się z pomiarem czasu (ENTRE Timing). Rywalizacja także w grupach wiekowych. Dla wszystkich uczestników przygotowano pamiątkowe medale, wodę i słodycze.

Wydarzenie poświęcone jest pamięci Artura Hajzera - który zginął w 2013 roku podczas wspinaczki na Gasherbrum I. Artur był zdobywcą 7 ośmiotysięczników w Himalajach i Karakorum, twórcą programu pod nazwą Polski Himalaizm Zimowy Fundacji Kukuczki i Polskiego Związku Alpinizmu.

Jest to bieg o charakterze charytatywnym. Wpisowe wynosi 40 zł i zostanie przeznaczone na działalność statutową Fundacji Wspierania Alpinizmu Polskiego im. Jerzego Kukuczki.

O zabezpieczenie medyczne zawodników zadba niezawodny Medyk Rescue Team –Bezpieczny Kazbek. Przewidziano również bezpłatne porady Fit Coach Family.

mapa bieg hajzera

Kopa Cwila lub Kopiec Cwila – sztuczne wzniesienie w warszawskiej dzielnicy Ursynów, na terenie parku im. Romana Kozłowskiego. Wzniesienie powstało w latach 70. XX wieku, z ziemi z wykopów pod budowę bloków i dróg. Trafiały na nią również prefabrykaty, które miały posłużyć do budowy okolicznych budynków mieszkalnych, ale uległy uszkodzeniu w transporcie. Na pomysł sypania górki wpadł inż. Henryk Cwil, główny inspektor w Stołecznej Dyrekcji Inwestycji Spółdzielczych. Od jego nazwiska wzięła się zwyczajowa nazwa wzniesienia. Na początku lat 80. na szczyt poprowadzono chodnik i zbudowano wyciąg narciarski typu wyrwirączka, który jednak wkrótce uległ zniszczeniu i został rozebrany. Wzniesienie było także dekoracją do kręconego w latach 80. teledysku Oddziału Zamkniętego i w końcówce lat 90. ursynowskiego składu Molesty. Bibliografia Kopa Cwila

REKLAMAfalenica 2023 do art