Zapisy
Zbiórka

sgh 2022 top

Mateusz Boberek: Bieg SGH jest jednym z dowodów na to, że zdolności ekonomiczne mogą mieć zastosowanie nie tylko w biznesie. W przypadku tego przedsięwzięcia zysk nabiera innego wymiaru, a przedsiębiorczość i pomysłowość służą tylko jednemu – bezinteresownej pomocy. Charytatywny cel biegu już po raz dziewiąty przyświeca studentom Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, którzy są odpowiedzialni za organizację wydarzenia. Tym razem beneficjentem Biegu SGH jest Solomia, która cierpi na nowotwór neuroblastoma. Ma już za sobą 8 cykli chemioterapii oraz 6 cykli megachemii, niestety to nie koniec jej zmagań z rakiem, którego leczenie zostało przerwane w ojczystym kraju ze względu na wybuch wojny. Zachęcamy wszystkich do zapoznania się ze stroną na Facebooku, gdzie znajdziecie dokładny opis sytuacji w jakiej znalazła się Solomiia wraz z linkiem do zbiórki na leczenie dziewczynki: https://www.siepomaga.pl/zycie-solomii

Jest to spory wydatek, więc organizatorzy muszą zebrać naprawdę dużą sumę. A nie jest to proste zadanie…

Logistyka, promocja czy finanse to tylko niektóre z problemów, z jakimi trzeba się zmierzyć. Poza tym znalezienie sponsorów i patronów wydarzenia jest w tym roku o wiele trudniejsze, gdyż pojawili się kolejni przeciwnik Biegu – pandemia i wojna. Od początku starano się, aby odbył się on w formie stacjonarnej (we wcześniejszych latach trasa biegła przez Mokotów), lecz kolejne obostrzenia uniemożliwiły takie rozwiązanie. W związku z tym, IX edycja Biegu SGH ma charakter wirtualny.

W okresie od 24 kwietnia do 15 maja każdy uczestnik Biegu za pomocą specjalnej aplikacji będzie mógł zarejestrować swój czas na wybranym przez siebie dystansie – 5km, 10km lub 1km dla dzieci. Co więcej, wszyscy biegacze otrzymają pakiety startowe, na które składa się koszulka i pamiątkowy medal. Uczestnicy indywidualni z najlepszym czasem otrzymają specjalne nagrody, a dla najlepszych zespołów przygotowano specjalne wyróżnienia w kategorii drużynowej – są to m. in. Puchar Uczelni, Puchar Organizacji Studenckich, czy Puchar Liceów.

Nie bez powodu Bieg SGH jest uznawany za jeden z największych biegów charytatywnych w Polsce. Co roku biorą w nim udział tysiące uczestników, a ambasadorami wydarzenia zostają znane osobistości. Ponadto w ostatnich latach wydarzenie było wspierane przez wielu patronów honorowych, m. in. Prezydenta Warszawy, Marszałka Województwa Mazowieckiego czy Polski Komitet Olimpijski.

Zapraszamy do wspólnego biegu w szczytnym celu!

Korekta: Natalia Grad

Link do zapisów: https://zapisy.sts-timing.pl/822/