Strona imprezy

ak etap 1 2022 106 95602 1200 800 100

Janusz Kalinowski: Już jutro w środę 20 kwietnia o godzinie 20.00 odbędzie się przedostatni bieg cyklu Korona Himalajów i Karakorum - bieg na Sziszapangmę. Bieg na dystansie 5 km rozegrany zostanie przy Centrum Olimpijskim im. Jana Pawła II w Warszawie. Biuro zawodów czynne będzie od godziny 18:30.

WAŻNY KOMUNIKAT!!!
Jutro trzeba będzie podjąć decyzję w temacie kolejnego cyklu – Etapowego Maratonu 80-lecia Armii Krajowej. Jeśli chęci do udziału w nowym cyklu nie wyrazi co najmniej 60 osób, nie zostanie on zorganizowany.

maraton AK
Ostatni bieg zaliczany do Korony Himalajów i Karakorum odbędzie się 13 maja, w 30. rocznicę zaginięcia Wandy Rutkiewicz na Kanczendzondze. Uroczyste zakończenie cyklu nastąpi podczas wydarzenia „Dla ciebie Wando” wzbogaconego o koncert członków legendarnego zespołu Breakout dzień wcześniej - w czwartek 12 maja o godzinie 18:30 w kinie Luna. Tego dnia wręczone zostaną KORONY dla osób mających zaliczone 13 biegów. Ponieważ klub uzyskał na to wydarzenie dotację od Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, może przeznaczyć dla zdobywców trofeum (a także dla osób towarzyszących) bilety w zniżkowej cenie 20 zł po wniesieniu opłaty 20 kwietnia. Osoby nieobecne na tej uroczystości będą mogły odebrać swoje korony do końca maja w kinie Luna w godzinach projekcji filmów.

Z racji ogłoszenia przez Sejm - z inicjatywy klubu - roku 2022 Rokiem Wandy Rutkiewicz, stworzyła się szansa zdobycia Korony Himalajów przez osoby, które mają mniejszą liczbę biegów. Można zatem będzie nadrobić zaległości biorąc udział w innych zawodach na trasie przy Centrum Olimpijskim – w biegach 80-lecia Armii Krajowej, a jeśli by ich nie było, to 10 listopada (Bieg Ojców Niepodległości), 9 grudnia (Bieg Pamięci Tomasza Hopfera) i 14 grudnia (Bieg Hakuna Matata).

Przypominamy o zabraniu numerów startowych cyklu Korona Himalajów na środowy bieg. Dla osób, które ich nie mają, przygotowane będą numery zastępcze. Po biegu zapraszamy ponownie do Centrum Olimpijskiego na wielkanocny posiłek i dekorację za miejsca 1-3.

Jutro - 20 kwietnia nie będzie certyfikatów Sziszapangma. Wynika to z faktu, że po każdym biegu cyklu zostaje po 30-40 sztuk dyplomów. Obecnie jest ich w sumie blisko 200. Certyfikaty biegów Sziszapangma i Kanczendzonga (13 maja) zostaną wydrukowanego tylko dla osób, które potwierdzą taką chęć swym podpisem na zamówieniu w biurze zawodów. Podobnie ma się rzecz z nieodebranymi medalami minionych biegów, a tych jest ponad 100. Ostatni termin ich odbioru - jutro!

REKLAMAfalenica 2023 do art