Wyniki - Warszawa
Wyniki - Bydgoszcz

CITY TRAIL Warszawa (4)
Justyna Grzywaczewska: W sobotę, 19 marca w Warszawie oraz w niedzielę, 20 marca w Bydgoszczy zakończyła się sportowa część cyklu biegów przełajowych CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden 2021/2022. Już przed weekendowymi biegami znaliśmy zwycięzców klasyfikacji generalnej w obu miastach. Są to: Dominika Stelmach i Piotr Mielewczyk w Warszawie oraz Aleksandra i Błażej Brzezińscy w Bydgoszczy. Nie oznacza to jednak, że w weekend zabrakło emocji. Najlepiej o ich wysokim poziomie świadczy fakt, że triumfator bydgoskiej rywalizacji – Mateusz Kaczmarek - wyrównał trzeci w historii cyklu wynik – 5-kilometrową trasę pokonał w 14:41.

Warszawa
Zacznijmy jednak od sobotnich zawodów w Warszawie. W Lesie Młociny pojawiło się niemal 700 biegaczy, z czego blisko pół tysiąca pobiegło na dystansie 5 km, a ponad 200 stanowili uczestnicy zawodów CITY TRAIL Junior. Najszybszą z kobietbiegu głównego okazała się (po raz czwartyw edycji) – Dominika Stelmach, z czasem 17:36. Drugie miejsce wywalczyła Iwona Wicha(18:14), a trzecia byłaSylwana Gajda(18:20).

Wśród mężczyzn jako pierwszy metę w Lesie MłocinyminąłAdam Świrgoń–czwarty w klasyfikacji generalnej. Jego wynik to 15:20.

To moja pierwsza wygrana w tym sezonie CITY TRAIL. Poza warszawską trasą znam też lubelską i łódzką.Dzisiaj czułem się bardzo dobrze. Cieszę się, bo moja forma w ostatnich tygodniach mocno zwyżkuje. To dobry prognostyk przed sezonem, w którym być może spróbuję sił w górach, aczkolwiek to nie jest jeszcze przesądzone, bo wiem, że trener widzi mnie nadal na stadionie – mówił po zawodach Adam Świrgoń.

Drugą lokatę zająłBartłomiej Falkowski (czas 15:32), a trzecie miejsce wywalczyłArtur Jabłoński (wynik 15:42). Wśród uczestniczek biegów CITY TRAIL Junior była ośmioletnia Jagna, która startowała na dystansie 600m, a po swoich zawodach głośno kibicowała dorosłym startującym na 5 km. - Dobrze mi dzisiaj poszło. Lubię nie tylko biegać, ale także dopingować. Trochę się nakrzyczałam dzisiaj – mówiła młoda zawodniczka.

Bydgoszcz
W niedzielnych zawodach w Bydgoszczy wzięłoudział 380 dorosłych oraz 129 dzieci. Zwycięzca biegu głównego – Mateusz Kaczmarek, który pokonał 5 km w znakomitym czasie – 14:41, przyznał, że planował pobiec jeszcze szybciej.

Moim celem było poprawienie rekordu wszechczasów CITY TRAIL, który wynosi 14:39. Niestety trochę chorowałem i to odbiło się na formie. Dystans 5 km odpowiada mi, ale w crossie. Na stadionie to już za dużo, nie przepadam za kręceniem wielu okrążeńna bieżni. Moje najbliższe plany startowe to właśnie biegi na 5 km – najpierw bieg uliczny, a później finał CITY TRAIL, w którym wystartują najmocniejsi biegacze z całej Polski – mówił na mecie Mateusz Kaczmarek, drugi w klasyfikacji generalnej CITY TRAIL Bydgoszcz 2021/2022.

Drugie miejsce wywalczył Marcin Biskup (czas 15:09), a trzeci był Przemysław Ratajczyk (15:21).
W kobiecej rywalizacji najszybszą okazała się Olga Ochal, z wynikiem 17:01. To najlepszy czas Olgi w tym sezonie – o ponad pół minuty lepszy od lutowego rezultatu. Drugie miejsce wywalczyła Marzena Rozpędzik (czas 18:20), a trzecia była Marta Szenk (18:43).

Kolejne wydarzenia CITY TRAIL
Ostatnie biegi sezonu są zaplanowane na 26 marca we Wrocławiu i 27 marca w Katowicach. Od 15 marca trwają też gale podsumowujące edycję 2021/2022, podczas których wręczane są pamiątkowe medale i nagrody. Ceremonie odbyły się już w Lublinie i Łodzi, a w najbliższym tygodniu uroczyste zakończenie sezonu jest zaplanowane w Szczecinie (22 marca) oraz Poznaniu (23 marca).

Poza rozdaniem medali i nagród, biegaczy czeka jeszcze jedno – wyjątkowe wydarzenie. 9 kwietnia wbydgoskimMyślęcinku odbędzie się bowiem ogólnopolski, prestiżowy finał cyklu – bieg CITY TRAIL Gold. Na 5-kilometrowej trasie zmierzą się najlepsi biegacze startujący w CITY TRAIL w całej Polsce (w dziesięciu lokalizacjach), a dodatkowo odbędzie się również bieg towarzyszący – otwarty dla wszystkich.

Będzie to wyjątkowe wydarzenie, ponieważ po raz pierwszy zobaczymy rywalizację naszych biegaczek i biegaczy z różnych lokalizacji. Kwalifikację zdobyły zawodniczki i zawodnicy, którzy zajęli miejsca I-III w kategoriach wiekowych, a także osoby, które wypełniły minimum czasowe. Minima ustaliliśmy oddzielnie dla każdej lokalizacji i dla każdej z dwunastu kategorii wiekowych – wyjaśnia Piotr Książkiewicz, organizator biegów CITY TRAIL. – Bardzo zależy nam na przywróceniu biegom przełajowym należnego im prestiżu, dlatego zdecydowaliśmy się na niespotkane w przełaju nagrody finansowe – także w kategoriach wiekowych – podkreśla.

Trwa zbiórka dla Ukrainy

Warto dodać, że cała kwota zebrana w weekend w biurze zawodów będzie przekazana na pomoc Ukrainie – trafi do Polskiej Akcji Humanitarnej.Akcja ma wymiar ogólnopolski i trwa od 26 lutego. Dotychczas organizatorzy CITY TRAIL przekazali na zbiórkę już blisko 9000 zł.

Informacje o zawodach, zapisy oraz wyniki znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Warto zaglądać również naprofil imprezy na Facebooku, gdzie pojawia się wiele ciekawostek oraz zdjęcia z biegów. Zawody są dofinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki orazMiasta Gdańsk, Miasta Lublin, Miasta Poznań, Miasta Szczecini Dzielnicy Warszawa-Bielany. Organizatorem biegów jest Fundacja Krok do Natury.

CITY TRAIL Bydgoszcz (1)

CITY TRAIL Bydgoszcz (2)

CITY TRAIL Bydgoszcz (3)

CITY TRAIL Bydgoszcz (7)

CITY TRAIL Warszawa (1)

CITY TRAIL Warszawa (2)

CITY TRAIL Warszawa (3)

REKLAMAfalenica 2023 do art