Zrzutka

solidarni

W niedzielę 27 lutego 2022, na terenie poznańskiej Malty odbył się bieg "Solidarni z Ukrainą". Celem wydarzenia było okazanie wsparcia zmagającej się z rosyjską agresją Ukrainie. Biegacze mieli do pokonania jedną pętlę o długości 5,4 km, wokół jeziora Malta. Wielu zawodników wystartowało z w strojach w kolorach żółtym i niebieskim. Na starcie pojawiło się pół tysiąca osób!

Podczas biegu zbierano pieniądze na pomoc Ukrainie objętej działaniami wojennymi. Zebrano 23.841,32 zł + 64 Euro. Pieniądze zostaną przekazane na Polską Misję Medyczną - pomoc dedykowana mieszkańcom Ukrainy (zbiórka publiczna nr 2022/639/OR - zbiórka do puszek Fundacji Lokalnego Wsparcia Kultury AITWAR, www.fundacjaaitwar.pl).

Na starcie biegu obecni byli m.in. medaliści Igrzysk Olimpijskich Natalia Madaj, Jan Szymański, Marek Łbik i Andrzej Juskowiak, poznańscy sportowcy Tomasz Kaczor i gwiazda sceny muzycznej Jacek Mezo Mejer. Pobiegło również z nami dwóch mieszkańców Kijowa, którym 2 dni temu udało się uciec ze swojego domu w stolicy Ukrainy.
Razem daliśmy radę. Nasza akcja się nie kończy, zbiórka jest nadal w internecie, a biegać można również wirtualnie do 6 marca Bieg SOLIDARNI Z UKRAINĄ wirtualnie.

• Gdzie? - cały świat
• Dystans? - tyle ile dasz rady
• Bilety? - prosimy o wpłaty dobrowolnej kwoty https://zrzutka.pl/25xtfu

- W czasie odgrywania hymnu wiele osób płakało. To był niesamowity widok, chwytający za serce. Bieg trochę opóźniliśmy, bo jeszcze o godz. 10.30 nikogo nie było na starcie. Potem jednak zalała nas fala biegaczy i ludzkiej solidarności - dodał jeden z organizatorów.

Impreza nie odbyłaby się gdyby nie pomoc wielu firm, instytucji i prywatnych osób - dla nich należą się wielkie brawa: Urząd Miasta Poznania, POSiR, Maratończyk Pomiar Czasu, Zabezpieczenie medyczne Sebastian Budyła, Night Runners, Artur Kujawiński, Agencja Ochrony Sowa, Wielkopolska Pracownia Pomysłów, Aquanet, Fitness Club Organic, Firma TODO.

Czytamy na stronie poznan.pl.

Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału!

REKLAMAfalenica 2023 do art