Zapisy 

Varsoviada 4

11 Listopada zapowiadają się bardzo ciekawe zawody w Warszawie! W miejscu szczególnym, czyli na Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego, będzie można pobiec w biegu przełajowym na dystansie ok. 5 km, w dodatku bezpłatnie! Organizatorzy przygotowali 1,5-kilometrową pętlę, którą każdy z uczestników będzie musiał pokonać 3 razy. Należy pamiętać, że liczba miejsc jest ściśle ograniczona do 105 osób w zapisach open u kobiet i w takiej samej ilości u mężczyzn. W ten sposób organizatorzy chcą uczcić 105. rocznicę powołania do istnienia AZS Warszawa.

Biegi przełajowe są nieodłącznym elementem Varsoviady, czyli Igrzysk Studentów Pierwszego Roku – imprezy rozgrywanej nieprzerwanie od 57 lat. Tradycyjnie już wydarzenie odbędzie się na terenie warszawskiej AWF, której założycielem był marszałek Józef Piłsudski - jeden z architektów wydarzeń z 1918 roku. Varsoviada odbędzie się 11 listopada, a w przypadku biegów przełajowych otwarta jest dla każdego. Trasa będzie zawierała odcinki trawiaste, fragmenty leśnych singli - czyli wąskich i krętych ścieżek. Nie zabraknie także podbiegów i zbiegów - mówi Robert Zakrzewski, rzecznik prasowy AZS AWF.

Varsoviada to impreza wyjątkowa, bo można w niej wziąć udział tylko raz w życiu – po raz pierwszy będąc studentem pierwszego roku. Chcemy jednak aby atmosferę tego sportowego święta poczuli z założenia wszyscy. Stąd też propozycja udziału w biegu przełajowym, dostępnym dla każdego i na dodatek bezpłatnym. Otwieramy Przełaje Niepodległości – zapowiada Karol Daniluk z AZS Warszawa.

Zapisy na bieg zostały uruchomione za pośrednictwem platformy dostartu.pl. 

Sezon biegów przełajowych zaczyna się rozkręcać, jest to zatem świetna propozycja, dla tych, którzy kończą już jesienne starty i wchodzą w okres roztrenowania. Ci, którzy szukają nieszablonowego startu, w dniu, kiedy tradycyjny bieg niepodległości ulicami Warszawy nie będzie się odbywał, również znajdą coś dla siebie.

Udział w biegu jest bezpłatny, wymagana jest jednak rejestracja. Start kobiet zaplanowano na godzinę 11:11, a mężczyźni ruszą o godzinie 12:00.

Varsoviada 3

Varsoviada 1

REKLAMA

poznan maraton 2023