ZAPISY
TRASY 

bieg dla niepokalanej 2021 800
Organizator treningu: Przypominamy, że już 4 grudnia 2021 r. startujemy z treningiem biegowym na 4 dystansach!!! Jest już spora garstka chętnych :) Poniżej dystanse i prezentacja tras. Plusik (+/-) przy dystansie oznacza, że organizator może jeszcze wprowadzić modyfikacje w długości trasy. 

1) Bielańska Siódemka – 7km (+/-)
2) Wiślana Osiemnastka – 18km 
3) City ForestTrail – 30km
4) Ultra Katol 

Trenujemy, jak zawsze, z zachowaniem bezpieczeństwa i rozporządzeniem Rady Ministrów, dlatego trening odbywa się na 4 różnych dystansach oraz startach w kilka osób co 5 min. Na odcinkach trasy należy zachować szczególną ostrożność na pieszych, rowerzystów, hulajnogi, samochody i środki transportu. 

OPIS TRAS 
Już 4 grudnia startujemy z treningiem biegowym na 4 dystansach!!! Każdy dystans należy pokonać według wyznaczonej trasy przez organizatora. Konieczne jest ściągnięcie trasy na telefon przez każdego uczestnika marszu/biegu. Sugerujemy używanie aplikacji TRASEO (Android / iOS) ponieważ zawiera jednocześnie tryb nawigacji. W przypadku korzystania z Traseo nie trzeba importować śladu, ponieważ znajduje się już na platformie aplikacji. 

"Szukajcie a znajdziecie", tzn. na każdym dystansie będzie dodatkowy punkt energetyczny. Jeśli uczestnik będzie przemierzał rejs zgodnie z trasą gpx znajdzie "coś na ząb"


TRASY:

1) Bielańska Siódemka – 7km (+/-)
Trasa przebiega chodnikiem, ścieżkami parkowymi i leśnymi.
(Start: przy kościele św. Jana Kantego, ul. Krasińskiego 31, Meta: przy kościele Niepokalanego Poczęcia NMP, ul. Dewajtis 3).

Ślad w Traseo.pl (można tam też pobrać ślad i zaimportować do używanej przez siebie aplikacji): https://www.traseo.pl/trasa/bielanska-siodemka-2-2aa

2) Wiślana Osiemnastka – 18km 
Trasa prowadzi ścieżkami pieszymi, leśnymi i parkami.
Teren nadbrzeżny Wisły jest typowo trailowy. Od 12 -14 km jest śliski i grząski, więc należy zachować szczególną ostrożność. Jest jeden punkt odżywczy w dolnym kościele na Dewajtis.
(Start i Meta przy kościele św. Jana Kantego, ul. Krasińskiego 31).

Ślad w Traseo.pl (można tam też pobrać ślad i zaimportować do używanej przez siebie aplikacji): https://www.traseo.pl/trasa/wislana-osiemnastka

 

City Forest Trail i Ultra Katol
Uwaga! To trasy bardziej wymagające skupienia, wytrwałości i nieco orientacji w terenie. Są to trasy dla osób, które chcą przeżyć nocną przygodę i doświadczyć pozytywnego zmagania, a co za tym idzie dużej radości po dotarciu na Metę. Organizator zachęca do podejmowania wyzwania w parach lub małych grupkach. Konieczny jest naładowany telefon, dodatkowe baterie do czołówek i powerbank.

3) City Forest Trail – 30km
Trasa w większości prowadzi ścieżkami leśnymi, po części parkami i chodnikami. Niektóre fragmenty mogą być zakrzewione oraz podmokłe. Przemierzając dystans trzeba bezwzględnie trzymać się wyznaczonej trasy i być skupionym na trasie, by doświadczyć niezapowiedzianych atrakcji. Jest jeden punkt odżywczy w dolnym kościele na Dewajtis. Po dotarciu do punktu uczestnik otrzyma dalszą część zadań i trasy. Organizator zachęca do wyposażenia się w stuptuty.
(Start i Meta przy kościele św. Jana Kantego, ul. Krasińskiego 31).

Ślad w Traseo.pl (można tam też pobrać ślad i zaimportować do używanej przez siebie aplikacji): https://www.traseo.pl/trasa/city-forest-trail-cz-1

4) Ultra Katol – 50km (+)
Trasa mocno wymagająca. Można spodziewać się wszystkiego. Dwa punkty odżywcze (pierwszy w dolnym kościele na Dewajtis, drugi na trasie bez podanej lokalizacji). Przy pierwszym punkcie odżywczym zostaną podane uczestnikowi dalsze wytyczne biegu. Organizator zachęca do wyposażenia się w stuptuty i rzeczy na przebranie po pokonaniu odcinka zalewowego.

Na trasie może zdarzyć się głębsza przeprawa przez mokradła. Obowiązkowo każdy uczestnik Ultra Katola musi mieć przy sobie podczas biegu: dodatkową parę butów, spodnie, skarpetki, bieliznę i worek na śmieci. 

(Start i Meta przy kościele św. Jana Kantego, ul. Krasińskiego 31).

Ślad w Traseo.pl (można tam też pobrać ślad i zaimportować do używanej przez siebie aplikacji): https://www.traseo.pl/trasa/ultra-katol-cz-1

Udział w treningu biegowym jest płatny!
Warunkiem uczestnictwa jest dokonanie wpłaty w wysokości co najmniej 20 PLN na Dom Pomocy Społecznej w Niegowie: 54 8931 0003 0000 9553 2040 0001 Tytuł przelewu: DAR BIEGACZA

Na trasie treningu będzie punkt H2O i uzupełnienia Carbo:
Każdy odcinek uczestnicy będą pokonywali małymi grupkami wg śladu gpx (dostępnego na stronie). Bieg będzie odbywał się w godzinach wieczornych i nocnych, zatem konieczne jest posiadanie własnej, sprawnej latarki lub czołówki. Nie będzie pomiaru czasu. Start poprzedzi Msza Św. w Kościele pod wezwaniem Św. Jana Kantego, ul. Krasińskiego 31.

Każdy uczestnik zobowiązany jest do podpisania zobowiązania, że bierze udział w treningu na własną odpowiedzialność. Będzie to możliwe w dniu biegu w biurze treningowym od 17:30 – 19:30.

Każdy z zapisanych uczestników do 30 listopada 2021 r. otrzyma pamiątkowy medal (nie będzie pakietów startowych).

Plan treningu:
W biurze i w kościele pamiętajmy o zasłonięciu ust i nosa oraz dezynfekcji rąk.

17:30 – 19:30 otwarte biuro treningowe
18:30 Msza św. w intencji biegaczy
19:30 Rozgrzewka i start pierwszej grupy
Zakończenie Bielańskiej Siódemki (Kościół, ul. Dewajtis 3)
Zakończenie Wiślanej Osiemnastki (Biuro treningowe, ul. Krasińskiego 31)
Zakończenie City Forest Traila (Biuro treningowe)
Zakończenie Ultra Katola (Biuro treningowe)

Dobrego czasu i zabawy! Głębokich przeżyć duchowych! Wystarczającego wysiłku :-)
Błogosławię +

Ks. Krystian Strycharski

REKLAMA

poznan maraton 2023