Wyniki 
Galeria - cz. 1 
Galeria - cz. 2 
Galeria - cz. 3 
Fotorelacja - fot. Dorota i Wojciech Szota
Strona imprezy

bieg 3 kopcow 2021 132

ZIS Kraków: W 14. Biegu Trzech Kopców tytuły Międzynarodowych Mistrzów Krakowa w Biegu Górskim wywalczyli Patryk Stypułkowski i Lilia Fiskowicz. Aspirujący do krajowej czołówki dwukrotny wicemistrz Polski do lat 23 w biegach przełajowych, mający na swym koncie również srebrny medal mistrzostw Polski do lat 23 w biegu na 5000 m, pokonał 13-kilometrową trasę łączącą trzy krakowskie Kopce – Krakusa, Kościuszki i Piłsudskiego w czasie 41 minut i 41 sekund. Reprezentująca Mołdawię olimpijka z Rio de Janeiro, triumfatorka 17. edycji Cracovia Maraton, uzyskując czas 46 minut i 59 sekund poprawiła o 13 sekund własny rekord trasy, który ustanowiła zwyciężając w 2016 roku. W biegu wystartowało 1681 osób z 13 krajów.

Drugie miejsce zajął olimpijczyk z Tokio (63. lokata w maratonie), m.in. triumfator krakowskiego Biegu Nocnego na 10 km z 2019 roku czy zwycięzca zorganizowanego zaledwie dzień przed 14. Biegiem Trzech Kopców 13. Półmaratonu Ślężańskiego, Arkadiusz Gardzielewski (czas 00:42:13). Na trzecim stopniu podium stanął m.in. dwukrotny wicemistrz Polski w biegu przełajowym na 4 km, mający także w dorobku brązowy medal mistrzostw Polski na 5000 m, Artur Olejarz (czas: 00:42:38). Czwarty był Andrij Starżyński z Ukrainy (czas: 00:43:24), a jako piąty finiszował stały bywalec krakowskich imprez biegowych, uczestnik tegorocznych halowych mistrzostw Europy, Adam Czerwiński (czas: 00:44:39). 21. na mecie pojawił się biorący udział we wszystkich dotychczasowych edycjach imprezy i zarazem jeden z najbardziej rozpoznawalnych krakowskich biegaczy, 39-letni Andrzej Lachowski (czas: 00:50:45).

Wśród kobiet drugą lokatę wywalczyła Ukrainka Walentyna Werecka (czas 00:47:14, ledwie dwie sekundy gorszy od poprzedniego rekordu trasy Fiskowicz), a na trzecim miejscu przybiegła najlepsza Polska – świeżo upieczona mistrzyni Polski w półmaratonie, brązowa medalistka mistrzostw Polski na 5000 m, Monika Jackiewicz (czas: 00:48:49). Czwarta była triumfatorka dwóch poprzednich edycji Biegu Trzech Kopców, reprezentująca barwy AZS AWF Kraków Mastres, prowadząca zajęcia w ramach projektu  „Trenuj w Krakowie!”, Katarzyna Broniatowska (czas: 00:50:16).

bieg 3 kopcow 1

Najlepszym zawodniczkom i zawodnikom w klasyfikacji generalnej medale i czeki na odpowiednio 4, 3 i 2 tys. zł wręczył Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie i zarazem Dyrektor Biegu Krzysztof Kowal, w towarzystwie Zastępcy Dyrektora ZIS ds. Marketingu i Organizacji Imprez Sportowych Magdaleny Nowak-Obrzut.

W 14. Biegu Trzech Kopców wystartowali też m.in. aktorzy, którzy w ubiegłym roku wsparli jako sztafeta „Ambasadorzy” charytatywny projekt PZU Cracovia Maraton pod hasłem to-ge(t)-ther(e): Andrzej Popiel, Mateusz Janicki, Hiroaki Murakami, Marcin Zacharzewski i Michael Kwiatkowski.

14. Bieg Trzech Kopców był pierwszą imprezą biegową zorganizowaną w tradycyjnej formule przez Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie po blisko dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. A już za dwa tygodnie – 17 października 5000 uczestników wystartuje w 7. Cracovia Półmaratonie Królewskim..

Fotografowie portalu Maratońcyk.pl byli obecni na trasie 14. Biegu Kopców. Wybrali miejsca gdzie rywalizacja wchodziła w decydujące momenty czyli na podbiegach.

Fotorelacja: Fot. Dorota i Wojciech Szota