Facebook - Artur Kujawiński 
Zbiórka na leczenie biegacza - Przemka Sieberta

ameryka arti

Artur Kujawiński: Już jutro - 2 października 2021, wielki finisz poznańskiego ultramaratończyka Artura Kujawinskiego kończącego projekt Run Around Poland! Meta zaplanowana została na Molo Sopot, szacowany czas przybiegnięcia to godz. 13:00.

Run Around Poland to bieg dookoła Polski bez wsparcia, bez supportu w kamperze, opierający się tylko na plecaku ważącym około 7kg noszonym przez cały dystans ok. 4000km.

Mimo, że oficjalne granice Polski wg. Wikipedia mają 3511 kilometrów Artur Kijawiński podszedł do sprawy bardzo skrupulatnie chcąc pobiec jak najbliżej wzdłuż granic naszego państwa. Po drodze zaliczył 6 trojstyków czyli punktów granicznych z naszymi sąsiadami, biegnąc wzdłuż granic z Niemcami, Czechami, Słowacją, Ukrainą, Białorusią, Litwą i Rosją. Obiegnięcia Polski po tak dĺugim obwodzie wzdłuż granic, pasm górskich, zaliczając równiez Hel i Mierzeję Wiślaną dokona tego jako pierwszy Polak przechodząc do histori biegów ultra.

Wyczyn ten zgłoszony został do Księgi Rekordów Guinnessa.

Łączny szacowany czas pokonania trasy wyniesie łącznie 69 dni i 4 godziny. Wiele trudności, warunki pogodowe i liczne przygody po drodze spowodowały utratę 8 kg wagi. Artur Kujawiński biegł codziennie bez dnia przerwy osiągając średnią ca. 60km dziennie.

Same przewyższenia wg. oprogramowania miały wynisic 33 tys.metrów a w realizacji wyniosły blisko 48 tys. metrów. Tym wyczynem Artur Kujawiński zapisze się na kartach historii polskiego jak i światowego biegania ultra. Tym większy jest to wyczyn iż dokonany w formule self-supported.

Zapraszamy na Molo Sopot już jutro na godz. 13:00 :) 

Link do kamery live gdzie widać Molo Sopot a zatem metę: https://www.nadmorski24.pl/kamery/32-sopot-molo-sopot
Ważne: Bieg ma również wymiar charytatywny nagłaśniając akcję zbiórki środków na leczenie przyjaciela Artura, Przemysława Sieberta zmagającego się z glejakiem mózgu. Akcja prowadzona jest na portalu siepomaga. Link: https://www.siepomaga.pl/walka-przemka

CV biegowe Artura Kujawińskiego m.in: Jako jedyny Polak ukończył bieg przez Anglię - Ultra Great Britain 200 mil oraz bieg przez Szkocję Across Scotland 215 mil. Uczestniczył w najtrudniejszym biegu w Europie - Spartathlon, z Aten do Sparty 246 kilometrów oraz w najtrudniejszym biegu ultra na świecie (wg. National Geographic) Badwater w Dolinie Śmierci (USA) stając się 6-tym Polakiem w ponad 40-letniej historii legendarnego biegu. Startował również w biegach typu 10 ultra w 10 dni.

Trwa Run Around Poland 2021.
Tak swoje wyzwanie nazwał ultramaratończyk Artur Kujawiński. Poznaniak zdecydował się sprawdzić ile czasu potrzeba na obiegnięcie Polski wzdłuż jej granic, mających w sumie ponad 3500 kilometrów długości. Pod koniec lipca wyruszył on z molo w Sopocie i tam też wyznaczona została meta.

Kujawiński cały sprzęt dźwiga w plecaku. Oczywiście może korzystać z infrastruktury, którą napotyka na trasie (sklepy, restauracje i noclegi), ale nie podąża za nim np. kamper czy inne wsparcie. Artur ma już za sobą teoretycznie najtrudniejszy fragment, czyli polskie góry, które nieco go spowolniły. Obecnie poznaniak znajduje się na wysokości Białegostoku.

Jeśli Artur Kujawiński dopnie do celu, to będzie pierwszą osobą, która pokonała pełną długość granic. Swój wyczyn zamierza zgłosić do Księgi Rekordów Guinnessa. Cały bieg ma również wymiar charytatywny: ultramaratończyk promuje w ten sposób akcję zbiórki środków na leczenie jego przyjaciela, Przemysława Sieberta, zmagającego się z glejakiem mózgu.

Biegacz swoje zmagania codziennie relacjonuje na Facebooku. Z kolei tutaj można na bieżąco śledzić jego obecne położenie.

Dla Kujawińskiego to kolejne tego typu wyzwanie. Jako jedyny Polak ukończył on bieg przez Anglię - Ultra Great Britain 200 mil oraz bieg przez Szkocję Across Scotland 215 mil. Uczestniczył w najtrudniejszym biegu w Europie - Spartathlon, z Aten do Sparty 246 kilometrów oraz w najtrudniejszym biegu ultra na świecie (wg. National Geographic) Badwater w Dolinie Śmierci (USA) stając się 6-tym Polakiem w ponad 40-letniej historii legendarnego biegu.