bieg trzech kopcow 2021 1

"700 dni czekaliśmy, aby spotkać się na zawodach" - powiedział Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie - Krzysztof Kowal. W najbliższą niedzielę, 3 października wystartuje 14. Bieg Trzech Kopców. Będzie to pierwsza impreza biegowa organizowana w tradycyjnej formule przez ZIS w Krakowie, po blisko dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią. Impreza ma bardzo ciekawą formułę, bo jest biegiem górskim w centrum dużego miasta. Trasa łączący trzy krakowskie kopce: Krakusa, Kościuszki i Piłsudskiego.

Na konferencji prasowej (30.09.21) zaprezentowane zostały oficjalne koszulki techniczne firmy ASICS, jakie otrzymają uczestnicy, którzy zdecydowali się na pakiety startowe z koszulkami oraz medal, jaki za linią mety zawiśnie na szyi każdej osoby, która ukończy bieg.

 

W 14. Biegu Trzech Kopców wystartują m.in. aktorzy, którzy w ubiegłym roku wsparli jako sztafeta „Ambasadorzy” charytatywny projekt PZU Cracovia Maraton pod hasłem to-ge(t)-ther(e): Andrzej Popiel, Mateusz Janicki, Hiroaki Murakami i Marcin Zacharzewski.

SPORTOKLINIK zaprasza uczestników 14. Biegu Trzech Kopców na bezpłatny test BACK IN ACTION w dniu 2.10.2021, który odbędzie się w Biurze Zawodów imprezy – zlokalizowanym pod trybuną wschodnią Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana przy ul. Reymonta 20 w Krakowie. Test Back In Action został stworzony do precyzyjnej oceny wydolności narządu ruchu po kontuzji. Przeprowadza się go aby ocenić bezpieczny powrót do sportu w oparciu o analizę szeregu testów sprawnościowych.

Aby wziąć udział w badaniu należy zarejestrować się TUTAJ. 

POWRÓT DO SPORTU

Test Back In Action, jest metodą szybkiego i obiektywnego badania sportowców. Opiera się on na szeregu zadań sprawnościowych i ich interpretacji:

  • Test siły - ocena szczytowego momentu siły, jakość skoku, koordynacja mięśniowa nóg
  • Test równowagi - kontrola nerwowo-mięśniowa, zdolność utrzymywania równowagi, koordynacja całego ciała
  • Test prędkości i zwinności - wielopłaszczyznowa stabilność stawów, zdolność utrzymywania równowagi w ruchu, ocena szybkości w stanie zmęczenia, stopień koncentracji i błędy

 bieg trzech kopcow 2021 medal

Wszystkie ważne i przydatne informacje znajdują się w specjalnie przygotowanym INFORMATORZE.

Dodatkowo:
- Regulamin imprezy TUTAJ;
- Jak odebrać pakiet startowy? Wskazówki TUTAJ;
- Rekomendacje i zalecenia w zakresie zasad sanitarnych TUTAJ;
- Informacje o niewielkich zmianach w organizacji ruchu, specjalnym transporcie dla zawodników i kibiców oraz parkingu dla uczestników TUTAJ;
- Karta parkingowa dla uczestników biegu – do pobrania TUTAJ;
- Mapa, opis i animacja trasy TUTAJ.