Strona imprezy 

kleszczow5 2018
Bartek Sobecki: Po raz ósmy w najbliższą niedzielę odbędzie się bieg Kleszczów na Piątkę. Do zawodów zgłosiło się 200 zawodników na dystansie 5 km oraz 150 dzieci! Listy startowe zamknęły się na długo przed zawodami. Impreza wraca po rocznej przerwie, na nową jeszcze szybszą trasę, która sprzyja poprawie rekordów życiowych.

Cieszymy się, że udało się nam wrócić z szybką piątką na ulice Kleszczowa – mówi Jan Gurazda Prezes LKS Omega Kleszczów dodając – w tym roku zmodyfikowaliśmy lekko trasę, start będzie z ulicy Sportowej, a meta na stadionie, dzięki czemu trasa stała się jeszcze szybsza. Mam nadzieję, że przełoży się to na nowe rekordy uczestników.

O zwycięstwo w tegorocznej edycji biegu powalczą m.in. Aleksander Dragan, Patryk Stypułkowski, a wśród Pań głównymi faworytkami do zwycięstwa są złota medalistka Mistrzostw Polski na 5 km – Monika Kaczmarek oraz Sabina Jarząbek – m.in. zwyciężczyni Kleszczowskiej Dziesiątki.

Wzorem ubiegłych edycji uczestnicy biegu na 5 km otrzymają pamiątkowe koszulki, na mecie medale, a w pakiecie startowym wejście do Parku Zdrowia i Rozrywki Solpark, gdzie będzie można się zregenerować po szybkim biegu.

kleszczów na 5 białe tło z wstążką

W związku z organizacją biegu Kleszczów na 5 w dniu 26 września w godzinach 11:50 – 13:00 wyłączona zostanie z ruchu ulica: Sportowa, a od godziny 11:30 ulice: Sportowa (od 11:15), Ustronna, Łąkowa, oraz drogi Południowa i Tulipanowa (101394E), Miła (101402E) i Główna (1500E)

Organizatorem biegu Kleszczów na 5 są LKS Omega Kleszczów oraz Gmina Kleszczów. Szczegółowe informacje o zawodach dostępne są na stronie www.kleszczowna5.pl oraz na profilu imprezy na Facebook’u.

Program zawodów:

9:00 – otwarcie biura zawodów
10:15 – zamknięcie biura zawodów dla dzieci
10:45 – start biegów dziecięcych
11:15 – zamknięcie biura zawodów dla dorosłych
12:00 – start biegu głównego
13:00 – dekoracja zwycięzców