Strona zawodów 
Dział poświęcony imprezie

maraton polowka warszawa 2021Radek Wypych (po środku) podczas 14. Półmaratonu Warszawskiego 2019

Zawodnicy Maratonu i Półmaratonu Warszawskiego wystartują jednego dnia w ostatnią niedzielę września (26.09.2021). Wiadomo jaka jest sytuacja, więc nie ma co narzekać, my jednak bardzo żałujemy, że nie będzie dwóch osobnych imprez. Jest spora grupa biegaczy, która regularnie startowała w obu biegach. Teraz muszą wybierać… Kilka osób wciąż widnieje na obu listach i być może się skusi na oba starty. Teoretycznie jest to możliwe. Maraton rozpoczyna się o godz. 8.00, a ostatnia tura półmaratonu wyrusza o godz. 13.00.

W redakcji maratonczyk.pl zastanawiamy się nad tym rozwiązaniem. Kilku z nas ma zaliczone wszystkie Półmaratony Warszawskie i od kiedy biega, startowała w Maratonie Warszawskim. Uczciwie mówiąc forma jednak nie skłania do biegów ultra… Decyzję można jeszcze podjąć po pierwszym starcie w zależności od samopoczucia. Jeśli jednak maraton „wykończy” nogi, to szkoda będzie stracić przynależność do grupy tych, co ukończyli wszystkie półmaratony. Ot, taki mamy mały biegowy dylemat.

Ewentualna operacja będzie wymagała też dobrej logistyki, bo jest spory kawałek do przedostania się z mety maratonu na start półmaratonu.

Zawodnicy biegnący na królewskim dystansie wyruszą z ulicy Konwiktorskiej na warszawskim Muranowie, następnie przeniosą się na praską stronę Wisły, by Mostem Świętokrzyskim, przez Park Agrykola wrócić na Śródmieście. Uczestnicy 15. Półmaratonu Warszawskiego wystartują z ul. Moliera, następnie biegacze dołączą do maratończyków na Krakowskim Przedmieściu i razem z nimi pobiegną w kierunku mety. Ta zlokalizowana będzie w tym roku na Wybrzeżu Gdańskim, na wysokości Multimedialnego Parku Fontann.