Zapisy
Regulamin / Regulamin imprezy masowej
Strona imprezy

niepodlegla piatka2021

Jakub Nowak, Fundacja Action Life: W niedzielę, 7 listopada 2021 roku na PGE Narodowy, odbędą się Otwarte Mistrzostwa Polski Kobiet i Mężczyzn na 5 km. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Action-Life, która od lat szerzy idee zdrowego i aktywnego trybu życia. Celem wydarzenia jest stworzenie przestrzeni dla zdrowej sportowej rywalizacji i integracji środowiska biegaczy amatorów. Oprócz zawodowców, o czasy powalczy ponad 1000 biegaczy i biegaczek amatorów.

Data wydarzenia jest nieprzypadkowa – ostatnia niedziela przed 11.11. Zawody stanowią formę świętowania 103. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Wspólny start w Niepodległej Piątce jest wyrazem wdzięczności kolejnych pokoleń za wolność naszego kraju. Pandemia koronawirusa nie powstrzymuje biegaczy, kibiców i organizatorów od świętowania tak ważnego dnia.

Naszym celem jest umożliwienie rywalizacji tym, którzy biegają z pasji. Te Mistrzostwa to wyzwanie, które postawić przed sobą może każdy, kto pragnie sprawdzić samego siebie. Poprzez organizację Otwartych Mistrzostw Polski chcemy promować idee aktywnego spędzania czasu i popularyzować formy rywalizacji na poziomie ogólnopolskim.

Bieg zostanie zorganizowany w formie 7 serii z ograniczoną liczbą uczestników. Niepodległa Piątka przygotowana będzie zgodnie z obowiązującymi aktualnie normami sanitarnymi, tak, by zapewnić bezpieczeństwo i komfort biegaczom i kibicom.

Zapraszamy do udziału w Niepodległej Piątce na PGE Narodowym każdego kto chce się sprawdzić na szybkiej, atestowanej trasie i powalczyć o nowy rekord życiowy oraz tytuł Mistrza Polski. Jako organizatorzy dołożymy wszelkich starań aby udział w wydarzeniu był bezpieczny-mówi Jakub Piotr Nowak, prezes Fundacji Action Life.

Bieg ma na celu wyłonienie najlepszych zawodników spośród grona biegaczy zarówno amatorów jak i wyczynowo trenujących. Na odcinku 5 km, co stanowi 5 okrążeń wokół stadionu, uczestnicy będą rywalizować ze sobą o miano Mistrza i Mistrzyni Polski. Dokładna trasa biegu zostanie ogłoszona na stronie internetowej: www.niepodlegla5.pl.

Wydarzenie kierowane jest do osób, które ukończyły 16 rok życia. Zgłoszenia przyjmowane są poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronach internetowych datasport.pl oraz niepodlegla5.pl. Wszelkie informacje dotyczące wydarzenia oraz link do zapisów znajdą Państwo na stronie internetowej: www.niepodlegla5.pl.