bieg kobiet

Fundacja Action-Life: W sobotę 18 września br. w Łazienkach Królewskich w Warszawie o godz. 12.00 wystartuje wyjątkowy bieg. Na dystansie 8833 metrów pobiegnie 600 osób – wśród nich kobiety, które na co dzień noszą mundur Wojska Polskiego i służą w Siłach Zbrojnych. Dystans został określony tak, żeby reprezentował 8833 kobiety, które obecnie czynnie służą w Siłach Zbrojnych.

Specjalnie przygotowaną rozgrzewkę poprowadzą: kapral Oktawia Nowacka i kapral Henryk Szost oraz szer. Iga Baumgart-Witan.

Wszystkich fanów biegania oraz tych, którzy po prostu chcą spróbować swoich sił w tym wyjątkowym biegu zapraszamy, aby na sportowo wspierać kobiety w Służbach Mundurowych w ramach obchodów 20-lecia przyjęcia Rezolucji 1325 dotyczącej Kobiet, pokoju i bezpieczeństwa. Do udziału w biegu zapraszamy także mężczyzn.

Biegowi kobiet będzie towarzyszył piknik wojskowy, na który zapraszamy już od godziny 11.00. Na stoiskach promocyjnych przygotowanych przez różne jednostki i instytucje wojskowe będzie można porozmawiać m. in. o służbie wojskowej kobiet oraz dowiedzieć się, jak zostać żołnierzem Rzeczypospolitej. Na pikniku prezentowany będzie także sprzęt wojskowy oraz atrakcje dla dzieci m.in. tor przeszkód prowadzony przez naszą wyśmienitą kadrę sportową.

W programie sobotniej imprezy sportowej planowany jest także bieg dla dzieci na dystansie ok. 100 metrów.

Udział w biegu jest bezpłatny, ale liczba miejsc jest ograniczona. Rejestracja, regulamin i szczegóły dostępne na stronie www.mon.gov.pl. Każdy z uczestników biegu otrzyma pamiątkową koszulkę oraz – po ukończeniu biegu – medal.

Serdecznie zapraszamy do udziału!

ZAPISY TRWAJĄ!
Rejestracja dla cywili: https://dostartu.pl/bieg-kobiet-do-acz-do-nas-v6340

Rejestracja dla żołnierzy: https://dostartu.pl/bieg-kobiet-do-acz-do-nas-wp-v6341

Rejestracja na bieg dzieci: https://zapisy.entretiming.pl/bieg-kobiet-dolacz-do-nas-bieg-dzieciecy-v6342.pl.html