Strona imprezy  

koszulka B3K

9 września rozpoczęło się przyjmowanie zgłoszeń internetowych do 14. Biegu Trzech Kopców, który zaplanowany jest na 3 października 2021 roku. Ustalony został limit startujących – 2000 zawodników, w tym 1000 z koszulkami firmy ASICS. 

Rok przerwy bez magicznego, jedynego w swoim rodzaju biegu to zdecydowanie za długo! Już 3 października o godzinie 10:30 ponownie spotkamy się na starcie Międzynarodowych Otwartych Mistrzostw Krakowa w Biegu Górskim.

Uczestnicy będą mieli do pokonania 13-kilometrową trasę pomiędzy trzema krakowskimi kopcami – Krakusa, Kościuszki i Piłsudskiego. Prawie 1/4 biegu prowadzi ścieżkami o nieutwardzonej nawierzchni. Różnica poziomów sięga 160 m. Ze względu na zróżnicowanie terenu w klasyfikacji międzynarodowej bieg został zaliczony jako „anglosaski”, w którym trasa prowadzi raz w górę raz w dół, w odróżnieniu od wersji „alpejskiej”, gdzie trasa w przeważającej części tylko się wznosi.

Wszędzie na trasie można się przekonać, że Kraków oferuje nie tylko zabytki i nowoczesną infrastrukturę, ale również urokliwe krajobrazy i przyrodę. Co ciekawe, jest to jedyny w Polsce bieg górski, który wiedzie przez centrum dużego miasta.

Zapisy do 14. Biegu Trzech Kopców
Zapisy internetowe do 14. Biegu Trzech Kopców przyjmowane są TUTAJ. Przed rejestracją prosimy zapoznać się  regulaminem biegu.

Warunki uczestnictwa
Ustalony został limit startujących – 2 000 zawodników (w tym 1000 osób z pakietem z koszulką firmy ASICS).

Zgłoszenia uczestnictwa do 14. Biegu Trzech Kopców przyjmowane na stronie internetowej biegu, do momentu, w którym wyczerpany zostanie limit startujących, jednak nie później niż do dnia 15 września 2021 roku.

Uwaga! Limit może ulec zmianie – w przypadku zmiany wytycznych i regulacji dotyczących  organizacji imprez w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Trasa
Długość trasy: około 13 km, różnica poziomów ok. 160 m. Trasę należy pokonać w regulaminowym limicie czasu – do 2 godzin.
Uwaga! Dokładny opis organizacji stref startu i mety zostanie podany na stronie www.biegtrzechkopcow.pl w późniejszym terminie.

Opłata startowa:
• 80,00 złotych – do 15.09.2021 r. – pakiet podstawowy bez koszulki
• 110,00 złotych – do 15.09.2021 r. – pakiet z koszulką

Biuro Zawodów:
Zlokalizowane będzie w holu pod trybuną wschodnią Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana przy ul. Reymonta 20. 

Czynne w dniach:
• 1 października 2021 roku (piątek) w godz. 12:00-20:00
• 2 października 2021 roku (sobota) w godz. 10:00-20:00
• 3 października 2021 roku (niedziela) w godz. 7:00-9:30

Weryfikacja i odbiór pakietu startowego, nadawanie numeru startowego możliwe będzie wyłącznie osobiście w Biurze Zawodów. 

bieg kopcow plakat

Klasyfikacje
W 14. Biegu Trzech Kopców prowadzone będą następujące klasyfikacje:

a. generalna kobiet i mężczyzn,
b. w kategoriach wiekowych kobiet i mężczyzn.

Każdy z uczestników, który ukończy bieg w regulaminowym czasie otrzyma pamiątkowy medal.
Nagrody będą przyznawane w klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn, natomiast nie ma przewidzianych nagród w kategoriach wiekowych.

Koszulka 14. Biegu Trzech Kopców
Limit pakietów startowych z koszulką techniczną marki ASICS wynosi 1000 sztuk. Zapoznajcie się również z rozmiarówką koszulek.

Uwaga! Prosimy o zapoznanie się z następującymi informacjami:

Regulamin 14. Biegu Trzech Kopców

Odbiór pakietu startowego – co należy wiedzieć?

Jak uzyskać fakturę VAT za udział w imprezie?

Zachęcamy także do dołączenia do oficjalnego wydarzenia 14. Biegu Trzech Kopców na Facebooku!