Wyniki

im 2021 warszawa 1
Sebastian Karaś okazał się najlepszym zawodnikiem podczas rywalizacji Citi Handlowy 5150 Warsaw. W kategorii kobiet jako pierwsza na mecie zameldowała się Anna Padlewska. Zawody ukończyła też wyjątkowa sztafeta, w skład której wchodzili zawodnicy z zespołem Downa oraz popularny aktor, Tomasz Karolak.

Po roku przerwy Warszawa ponownie stała się najważniejszym punktem na triathlonowej mapie Polski. Na listach startowych Citi Handlowy 5150 Warsaw było ponad 800 zawodników. Tradycyjnie w przypadku zawodów w stolicy, etap pływacki odbywał się nad Jeziorem Zegrzyńskim. Uczestnicy mieli do przepłynięcia 1,5 km, po czym wsiadali na rowery i po przejechaniu 40 kilometrów meldowali się w strefie zmian (T2) zlokalizowanej na boisku Polonii Warszawa. Stamtąd wyruszali na trasę biegową o długości 10 km wytyczoną pośród zabytkowych miejsc Starego i Nowego Miasta.

Na mecie w Multimedialnym Parku Fontann, jako pierwszy, pojawił się Sebastian Karaś. Zwycięzca uzyskał czas 2:01:35.

- Jestem bardzo zadowolony, wszystko poszło zgodnie z planem – powiedział na mecie Sebastian Karaś – zwycięzca Citi Handlowy 5150 Warsaw. – Jestem nieco podziębiony, więc kontrolowałem tempo, aby nie przesadzić. Pływanie było z rezerwą, na rowerze udało się odskoczyć rywalom, a podczas biegu zdawałem już sobie sprawę z przewagi i w zasadzie byłem spokojny o wynik – podsumował triumfator dystansu olimpijskiego.

im 2021 warszawa 2
Za plecami Sebastiana Karasia do mety dotarł Dominik Bogdanowicz, który przekroczył linię mety z czasem 2:07:44. Trzecie miejsce zajął Patryk Gąsior z rezultatem 2:08:58.

W kategorii kobiet najszybszą triathlonistką okazała się Anna Padlewska, która na mecie zameldowała się z czasem 2:28:14, wyprzedzając Ritę Biskupską (2:31:29) oraz Dominikę Nowacką (2:37:02).

Ogromny aplauz kibiców wywołał finisz Filipa Waleckiego, triathlonisty z zespołem Downa, członka sztafety ParaSportowi. Rywalizację w tej sztafecie, na trasie pływackiej również rozpoczął sportowiec z zespołem Downa – Sebastian Ślósarczyk, a na etapie rowerowym, skład uzupełnił popularny aktor, Tomasz Karolak.

im 2021 warszawa 4

- To jest dla mnie absolutnie najbardziej wzruszający triathlon, w jakim brałem udział – powiedział na mecie Tomasz Karolak. – Fenomenalna impreza, organizacja na najwyższym poziomie, ale najważniejsze jest to, że przełamujemy bariery, co jest niesamowite. Wczoraj po godz. 23 zszedłem ze sceny na festiwalu w Opolu, wsiadłem do samochodu i o 3 w nocy byłem w Warszawie, a już o 5 rano jechałem na start. Jestem jednak bardzo szczęśliwy, że udało się wystartować i to właśnie z tymi wspaniałymi zawodnikami, którzy pokazują, że mają w sobie ogromną siłę – podsumował Tomasz Karolak.

W rywalizacji sztafet wystartowały również „Warszawskie Asy”, czyli tercet przedstawicieli władz Warszawy. Etap pływacki pokonał Janusz Samel, dyrektor Biura Sportu i Rekreacji m.st. Warszawy, trasę kolarską przejechał Michał Olszewski, wiceprezydent Warszawy, a dystans biegowy ukończył Jan Piotrowski, pełnomocnik Prezydenta Warszawy do spraw Wisły.