Strona wydarzenia

foto start
Karol Daniluk: Leśne ścieżki gminy Michałowice po raz trzeci będą gościły fanów aktywnego spędzania wolnego czasu. Do wyboru są dwa dystanse – 5 km i półmaraton, zatem każdy może znaleźć coś dla siebie. 18 września po raz trzeci spotkamy się na starcie Półmaratonu „Lasy nad Utratą” oraz biegu na 5 km. W zależności od wybranego dystansu, zawodnicy będą mieli do pokonania jedną (5 km) lub cztery (półmaraton) pętle prowadzące po leśnych drogach i ścieżkach usytuowanych nad rzeką Utratą. Tegoroczny start będzie miał miejsce po drodze prowadzącej na parking w Suchym Lesie, skąd jest 200 metrów, aby znaleźć się już na leśnych pętlach.

Bardzo się cieszę, że formuła zorganizowanego biegu po uroczych leśnych duktach przypadła do gustumieszkańcom i gościom naszej gminy. Stąd decyzja o organizacji kolejnej edycji wydarzenia, które stało się naszą sportową tradycją i biegową wizytówką. To nasze propozycje, aby wstać z kanapy. Ruch jest ważny. Zapewnia nam zdrowie.” – mówi Małgorzata Pachecka – Wójt Gminy Michałowice, gospodarz wydarzenia.


Wydarzenie należy do grona kameralnych, aczkolwiek zorganizowanych z dużą starannością i dokładnością, w którym to biegacze są najważniejsi. W tym roku do organizacji biegu zaproszono AZS Warszawa, który ma duże doświadczenie w organizowaniu podobnych wydarzeń. Lista podmiotów zaangażowanych w przeprowadzenie biegu jest jednak znacznie dłuższa: Stowarzyszenie „Przyjazne Jutro”, Ekobrygada, Koło Kobiet Kreatywnych w Suchym Lesie. Szczególnie ciekawy będzie udział tych ostatnich – kreatywne panie z Suchego Lasu będą odpowiadały za punkt odżywiania znajdujący się na trasie, który w poprzednich edycjach zrobił ogromne wrażenie.

W ostatnich dniach został dokonany komisyjny pomiar trasy.

„Nasza trasa nie jest atestowana, ponieważ jej przebieg nie kwalifikuje się nawet do tego aby mogła się o niego ubiegać. Pamiętajmy, że atest trasy to nie tylko jej długość ale też szereg innych składowych. Jako organizatorzy dokładamy wszelkich starań, aby dystanse jak najrzetelniej odpowiadały swoim definicjom. Półmaraton i piątkę mamy wymierzone praktycznie co do centymetra!” – zapewnia Radosław Chlebicki, Komandor biegu i pomysłodawca.

Każdy kto zamelduje się na mecie otrzyma wyjątkowy medal. W rywalizacji na obydwu dystansach zostaną nagrodzeni najszybsi biegacze i biegaczki. Przewidziano także statuetki dla najlepszych trójek w poszczególnych kategoriach wiekowych wśród kobiet i mężczyzn, a specjalne wyróżnienia otrzymają również najszybsi przedstawiciele gminy Michałowice. Każda ze startujących osób będzie miała szansę zdobyć wyjątkowe gadżety z autografami tegorocznych Mistrzów Olimpijskich oraz nagrody od lokalnych sponsorów. To wszystko sprawia, że sobotę 18 września warto spędzić aktywnie na świeżym powietrzu i wziąć udział w tej imprezie.

„Bardzo serdecznie zapraszam miłośników biegania, gościnna Gmina Michałowice zaprasza. Do zobaczenia na starcie!” dodajeMałgorzata Pachecka - Wójt Gminy Michałowice.
W dalszym ciągu trwają zapisy na obydwa biegi, a zgłoszenia można dokonać tutaj: https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=6338Organizatorzy przewidują limity miejsc w zależności od dystansu: 250 osób na półmaraton i 150 osób na bieg na 5 km.

Leśne ścieżki gminy Michałowice po raz trzeci będą gościły fanów aktywnego spędzania wolnego czasu. Do wyboru są dwa dystanse – 5 km i półmaraton, zatem każdy może znaleźć coś dla siebie.

18 września po raz trzeci spotkamy się na starcie Półmaratonu „Lasy nad Utratą” oraz biegu na 5 km. W zależności od wybranego dystansu, zawodnicy będą mieli do pokonania jedną (5 km) lub cztery (półmaraton) pętle prowadzące po leśnych drogach i ścieżkach usytuowanych nad rzeką Utratą. Tegoroczny start będzie miał miejsce po drodze prowadzącej na parking w Suchym Lesie, skąd jest 200 metrów, aby znaleźć się już na leśnych pętlach.

„Bardzo się cieszę, że formuła zorganizowanego biegu po uroczych leśnych duktach przypadła do gustumieszkańcom i gościom naszej gminy. Stąd decyzja o organizacji kolejnej edycji wydarzenia, które stało się naszą sportową tradycją i biegową wizytówką. To nasze propozycje, aby wstać z kanapy. Ruch jest ważny. Zapewnia nam zdrowie.” – mówi Małgorzata Pachecka – Wójt Gminy Michałowice, gospodarz wydarzenia.

Wydarzenie należy do grona kameralnych, aczkolwiek zorganizowanych z dużą starannością i dokładnością, w którym to biegacze są najważniejsi. W tym roku do organizacji biegu zaproszono AZS Warszawa, który ma duże doświadczenie w organizowaniu podobnych wydarzeń. Lista podmiotów zaangażowanych w przeprowadzenie biegu jest jednak znacznie dłuższa: Stowarzyszenie „Przyjazne Jutro”, Ekobrygada,  Koło Kobiet Kreatywnych w Suchym Lesie. Szczególnie ciekawy będzie udział tych ostatnich – kreatywne panie z Suchego Lasu będą odpowiadały za punkt odżywiania znajdujący się na trasie, który w poprzednich edycjach zrobił ogromne wrażenie.

W ostatnich dniach został dokonany komisyjny pomiar trasy.

„Nasza trasa nie jest atestowana, ponieważ jej przebieg nie kwalifikuje się nawet do tego aby mogła się o niego ubiegać. Pamiętajmy, że atest trasy to nie tylko jej długość ale też szereg innych składowych. Jako organizatorzy dokładamy wszelkich starań, aby dystanse jak najrzetelniej odpowiadały swoim definicjom. Półmaraton i piątkę mamy wymierzone praktycznie co do centymetra!” – zapewnia Radosław Chlebicki, Komandor biegu i pomysłodawca.

Każdy kto zamelduje się na mecie otrzyma wyjątkowy medal. W rywalizacji na obydwu dystansach zostaną nagrodzeni najszybsi biegacze i biegaczki. Przewidziano także statuetki dla najlepszych trójek w poszczególnych kategoriach wiekowych wśród kobiet i mężczyzn, a specjalne wyróżnienia otrzymają również najszybsi przedstawiciele gminy Michałowice. Każda ze startujących osób będzie miała szansę zdobyć wyjątkowe gadżety z autografami tegorocznych Mistrzów Olimpijskich oraz nagrody od lokalnych sponsorów. To wszystko sprawia, że sobotę 18 września warto spędzić aktywnie na świeżym powietrzu i wziąć udział w tej imprezie.

Bardzo serdecznie zapraszam miłośników biegania, gościnna Gmina Michałowice zaprasza. Do zobaczenia na starcie!” dodajeMałgorzata Pachecka - Wójt Gminy Michałowice.

W dalszym ciągu trwają zapisy na obydwa biegi, a zgłoszenia można dokonać tutaj: https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=6338Organizatorzy przewidują limity miejsc w zależności od dystansu: 250 osób na półmaraton i 150 osób na bieg na 5 km.

polmaraton suchy las 2021 plakat