bieg hajzera
Zapisy

Strona na FB

Jerzy Natkański: Serdecznie zapraszamy na Bieg Górski Artura Hajzera "Słonia" mający na celu upamiętnienie postaci wybitnego polskiego himalaisty Artura Hajzera.

Bieg odbędzie się 14 lipca 2021 o godzinie 19:00, na słynnej warszawskiej Kopie Cwila (park Romana Kozłowskiego ul. Koński Jar Warszawa - Ursynów). Do pokonania dystans 5,5 km. Bieg odbędzie się z pomiarem czasu.

Jest to bieg o charakterze charytatywnym. Wpisowe wynosi 30 zł i zostanie przeznaczone na działalność statutową Fundacji Wspierania Alpinizmu Polskiego im. Jerzego Kukuczki. Na uczestników czekają okolicznościowe medale i koszulka oraz... poczęstunek!! :)

Kopa Cwila lub Kopiec Cwila – sztuczne wzniesienie w warszawskiej dzielnicy Ursynów, na terenie parku im. Romana Kozłowskiego.
Wzniesienie powstało w latach 70. XX wieku, z ziemi z wykopów pod budowę bloków i dróg. Trafiały na nią również prefabrykaty, które miały posłużyć do budowy okolicznych budynków mieszkalnych, ale uległy uszkodzeniu w transporcie. Na pomysł sypania górki wpadł inż. Henryk Cwil, główny inspektor w Stołecznej Dyrekcji Inwestycji Spółdzielczych. Od jego nazwiska wzięła się zwyczajowa nazwa wzniesienia. Na początku lat 80. na szczyt poprowadzono chodnik i zbudowano wyciąg narciarski typu wyrwirączka, który jednak wkrótce uległ zniszczeniu i został rozebrany. Wzniesienie było także dekoracją do kręconego w latach 80. teledysku Oddziału Zamkniętego i w końcówce lat 90. ursynowskiego składu Molesty. Bibliografia Kopa Cwila