biegamy
Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował dziś, że większość obostrzeń związanych z koronawirusem będzie przedłużonych do 25 kwietnia. Dodał jednocześnie, że dopuszczony zostanie sport na świeżym powietrzu dla grup do 25 osób. To powinno pozwolić organizować treningi czy kameralne biegi, zapewne nawet w większym zakresie jeśli uczestnicy będą startować falowo. Jak to będzie wyglądało w praktyce to oczywiście nikt nie wie…

Działalność obiektów sportowych jest nadal ograniczona wyłącznie do sportu zawodowego. Wciąż zamknięte pozostają siłownie, kluby fitness, stoki narciarskie, baseny, sauny i solaria. Wydarzenia sportowe mogą się tylko odbywać bez udziału publiczności. Poniżej podajemy pełną listę obostrzeń dotyczących sportu ze strony www.gov.pl:

SPORT I REKREACJA
SIŁOWNIE, KLUBY I CENTRA FITNESS, BASENY ORAZ AQUAPARKI, STOKI NARCIARSKIE (stan na 14.04.21, 13:52)

ZASADY OBOWIĄZUJĄCE W CAŁYM KRAJU:

Zamknięte są:

• baseny, kluby fitness i siłownie (z wyłączeniem tych, przeznaczonych dla pacjentów lub członków kadry narodowej polskich związków sportowych w sportach olimpijskich i paraolimpijskich)
• sauny, solaria, łaźnie tureckie, salony odchudzające, kasyna
• stoki narciarskie;
• obiekty sportowe (mogą działać wyłącznie na potrzeby sportu zawodowego i bez udziału publiczności).

Możliwa jest organizacja współzawodnictwa, zajęć i wydarzeń sportowych jedynie:

dla sportu zawodowego, zawodników pobierających stypendium sportowe, zawodników będących członkami kadry narodowej, reprezentacji olimpijskiej, lub reprezentacji paraolimpijskiej, uprawiających sport w ramach ligi zawodowej
bez udziału publiczności
z zachowaniem odpowiednich zasad sanitarnych, takich jak: dezynfekcja szatni, węzłów sanitarnych, urządzeń i sprzętu sportowego, dostępność środków do dezynfekcji rąk, zapewnienie 15-minutowych odstępów między wchodzącymi i wychodzącymi
Obowiązuje do: 18 kwietnia 2021 r.


Od 19 kwietnia 2021 r. możliwe będzie uczestnictwo dzieci i młodzieży we współzawodnictwie sportowym prowadzonym przez odpowiedni polski związek sportowy.

Możliwe będzie również uprawianie sportu w obiektach sportowych na świeżym powietrzu – przy zachowaniu limitu do 25 osób (zarówno dzieci i młodzieży, jak i dorosłych).

Natomiast działalność pozostałych obiektów sportowych (hale, kryte boiska itd.) nadal jest ograniczona wyłącznie do sportu zawodowego (tak jak dotychczas).

Wszelkie wydarzenia mogą się odbywać bez udziału publiczności. Zamknięte pozostają m.in. siłownie, kluby fitness, baseny, sauny i solaria. Wyjątki od zasad określa rozporządzenie.