Strona imprezy

wedel upominki1

Patrycja Zaborek-Szczerba: Od 30 stycznia do 7 lutego br. odbywał się Bieg Wedla,tym razem w nowej, wirtualnej odsłonie. W tegorocznej edycji wzięło udział blisko 770 wielbicieli aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu, którzy pokonali wybrane dystanse w różnych miejscach Warszawy, a nawet Polski.

Bieg Wedla co roku odbywa się na warszawskim Kamionku, w pobliżu fabryki Wedla, który w tym roku obchodzi 170-tą rocznicę istnienia. Tym razem jednak, aby zapewnić bezpieczeństwo uczestnikom, zrezygnowano z tradycji wspólnego biegu alejami Parku Skaryszewskiego. Wydarzenie przeniesiono do świata wirtualnego - każdy chętny pokonał wybraną przez siebie odległość w dowolnym miejscu.

Ta edycja Biegu Wedla obfitowała w nowe wyzwania. Od początku wiedzieliśmy jednak, że chcemy kontynuować tradycję, która od 16 lat wpisuje się w historię naszej firmy oraz aktywności na świeżym powietrzu w stolicy. Również w tym roku nie zabrakło chętnych biegaczy, którzy pełni energii zmierzyli się w sportowej rywalizacji. Wśród nich, jak co roku, pobiegła też silna reprezentacja naszych pracowników – mówi Aleksandra Kusz vel Sobczuk, Kierownik Komunikacji Korporacyjnej firmy Wedel.

Bieg w nowej odsłonie

Podczas tegorocznej edycji zmniejszono liczbę uczestników, aby móc zapewnić im bezpieczeństwo na wszystkich etapach organizacji wydarzenia. Blisko 770 osób miało 9 dni na pokonanie jednego z 10 dostępnych dystansów w dowolnym miejscu. Większość pobiegła w Warszawie i okolicach, ale znaleźli się też miłośnicy sportu w Łodzi, Gdańsku, Lublinie, Fromborku czy Bełchatowie.

Największym zainteresowaniem cieszyły siędystanse 5 i 9 km, które wybrało łącznie 399 osób. Trasy 0,25 km (dla dzieci w wieku do 7 lat) i 1,86 km (dla młodzieży do lat 15) pokonało łącznie 104 młodych biegaczy. 66 osób wzięło udział w 5-kilometrowym marszu nordicwalking, a 53 osoby - na specjalnej trasie o-run (na orientację). Aż 108 osób zmierzyło się z biegiem na orientację na 3 dystansach, a 31 chętnych pokonało trasę 5-kilometrowego marszu na orientację.

W tym roku, ze względu na wirtualny charakter, każdy uczestnik samodzielnie mierzył swój czas i mógł go zgłosić w specjalnym formularzu na stronie wydarzenia. Dzięki temu utworzona została honorowa lista wyników.

Moc słodkości

Mimo wielu zmian w organizacji Biegu Wedla, nie zabrakło tradycyjnych upominków dla uczestników: pamiątkowych medali i wedlowskich słodyczy na regenerację. W związku ze swoim jubileuszem firma przygotowała dla każdego pamiątkową grafikę, przedstawiającą członków Klubu Sportowego Rywal, który powstał z inicjatywy załogi Wedla 90 lat temu. Pracownicy ćwiczyli w różnych sekcjach, m.in. piłki nożnej, kolarskiej, podnoszenia ciężarów, wioślarskiej, pływackiej i lekkoatletycznej. Zawodnicy Klubu odnosili sukcesy w sporcie wyczynowym, biorąc udział w mistrzostwach Warszawy, a nawet mistrzostwach Polski. Szczególnie utytułowanym pracownikiem Wedla był zapaśnik Antoni Rokita, mistrz Polski w wadze koguciej w latach 1935-1939. Reprezentował on Polskę na igrzyskach olimpijskich w Berlinie w 1936 r. KS Rywal został niedawno reaktywowany z inicjatywy pracowników. W ramach jego działalności firma finansuje m.in. treningi czy przestrzenie do aktywności wedlowskich drużyn sportowych.

wedel upominki

Siła długoletniego partnerstwa

Firma Wedel od początku jest partnerem tytularnym wydarzenia, organizowanego w bezpośrednim sąsiedztwie jej fabryki przez Oddział PTTK Warszawa Praga pod honorowym patronatem Burmistrza Dzielnicy Praga Południe m. st. Warszawy.

Cieszę się, że również w tym roku mogliśmy liczyć na wsparcie Wedla i wspólnie świętować nie tylko kolejną sportową rywalizację, ale też 170. rocznicę powstania firmy. Ta edycja pokazała siłę naszej współpracy, udowadniając, że elastyczność i wzajemny szacunek to klucz do sukcesu nawet w trudnych czasach - podsumowuje Andrzej Krochmal, Kierownik Biegu Wedla.

Bieg Wedla to niejedyna wieloletnia współpraca firmy Wedel z warszawskimi i praskimi organizacjami. Od dwóch dekad Wedel wspiera Stowarzyszenie Serduszko dla Dzieci, które pomaga dzieciom i młodzieży z trudnych środowisk. W tym czasie wspólnie zbudowano Folwark Wawer, przestrzeń edukacyjno-warsztatową dla podopiecznych, a na dachu fabryki postawiono pasiekę, którą opiekują się dzieci. Firma od wielu lat regularnie przekazuje swoje produkty do Banku Żywności SOS w Warszawie, wspierając osoby potrzebujące i przeciwstawiając się marnotrawieniu żywności.