Strona imrezy
FB wydarzenia

tropem wilczym 21

Barbara Konarska: Biegniemy oddać krew! 16 lutego ruszyła kolejna edycja zbiórki krwi organizowana w związku z „Tropem Wilczym. Biegiem Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. Do 1 marca można zgłaszać się do Regionalnych Centrów Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa i na hasło „Tropem Wilczym” oddać krew ratując tym samym życie drugiej osobie.
Do IX edycji „Tropem Wilczym. Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych” pozostały jeszcze niespełna 3 miesiące. Uczestnicy mają więc sporo czasu na treningi i przygotowania. W okresie poprzedzającym rywalizację sportową, która przede wszystkim ma na celu uczcić pamięć bohaterów podziemia antykomunistycznego, tradycyjnie już prowadzona jest akcja krwiodawstwa.

IX edycja biegu będzie nieco inna. Z uwagi na bezpieczeństwo jego uczestników i obostrzenia sanitarne, data wspólnego, wielkiego biegu została przesunięta na 16 maja 2021 (zawsze odbywał się w okolicach 1 marca). Długi, ciepły dzień pozwoli, aby zamiast jednej wystartowało kilka mniejszych grup w odstępach czasowych. W pakietach startowych – poza tradycyjna koszulką, książką lub komiksem, gadżetami biegowymi - znajdą się maseczki a aktywność wydarzenia będzie skupiona na biegu, a nie na gromadzących publikę atrakcjach.

Od 16 lutego do 1 marca, na hasło „Tropem Wilczym”, we wszystkich 23 regionalnych centrach krwiodawstwa można oddać krew i osocze – mówi Barbara Konarska, rzeczniczka biegu. - Potrzebne jedno i drugie, ale… krew może być potrzebna każdemu z nas. Dzieląc się nią dzielisz się czymś najcenniejszym. Dawcą może zostać prawie każdy zdrowy, dorosły człowiek. Dawca niczego nie traci, biorca zyskuje życie

– podkreśla.

Przy okazji tegorocznej edycji „Tropem Wilczym. Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych” akcja zbiórki krwi będzie prowadzona w dwóch turach. Pierwsza ruszyła już 16 lutego i potrwa do 1 marca. Druga okazja, by oddać krew na hasło „Tropem Wilczym” będzie możliwa w maju.

„Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”

Biegamy w różnych intencjach. By pomóc, upamiętnić, udowodnić, sprawdzić, by poczuć siłę dobrej integracji. „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” od ośmiu lat łączy te wszystkie powody, żeby pobiec. Pewnie dlatego jest największym biegiem pamięci na świecie. Z kilkunastoosobowego porywu zapaleńców z fundacji Wolność i Demokracja -– przerodził się w międzynarodowy hołd składany tym, którzy mieli odwagę walczyć o wolność, o niepodległość, gotowi zapłacić za to każdą cenę.

Tropem Wilczym odbywa się w kilkuset miejscach na całym świecie. Towarzyszą mu akcje charytatywne, imprezy lokalne, spotkania ze świadkami historii i grupami rekonstrukcyjnymi, muzyczna oprawa licznych koncertów, konkursy rodzinne, wspólne biesiadowanie. Dzieci, starsi, sportowcy – wszyscy. Od kilku lat zbierana jest krew. W bieg zaangażowanych jest kilka tysięcy organizatorów lokalnych, wolontariuszy, młodzież z różnych szkół – pięknie pomagają szkoły dla uczniów z różnymi niepełnosprawnościami.

tropem wilczym 21 1