korona maratonowjpg
ZIS Kraków: Pandemia koronawirusa oraz związane z nią obostrzenia i regulacje prawne zmusiły nas do podjęcia decyzji dotyczących projektu Korony Maratonów Polskich. W roku 2020 nie odbyły się praktycznie żadne wydarzenia, które wchodzą w skład projektu (wyjątkiem był Maraton Warszawski dla 1000 wylosowanych uczestników).

Już teraz wiemy, że w 2021 roku nie odbędzie się Wrocław Maraton, nadal czekamy na informacje dotyczące dat i formuły pozostałych biegów (Cracovia Maraton, Poznań Maraton, Maraton Warszawski, Maraton Dębno).

Zawodnicy, którzy rozpoczęli starania o odznakę w latach 2018–2019
Chcemy jednak uspokoić wszystkich tych, którzy rozpoczęli swoje starania o odznakę w latach 2018-2019 i mają do ukończenia jeden lub więcej biegów wchodzących w skład Korony Maratonów Polskich. W momencie uruchomienia biegów w trybie stacjonarnym, uczestnicy będą mieli możliwość ukończenia wyzwania w ciągu 18 miesięcy od momentu przywrócenia imprez.

Przykład:
Zawodnik X ukończył jeden (lub więcej) bieg(ów) wchodzący(ch) w skład KMP w 2018 i/lub w 2019 r., a z powodu pandemii nie miał możliwości ukończenia pozostałych imprez w ciągu wymaganych 24 miesięcy. Wówczas od momentu kiedy biegi będą mogły odbyć się w trybie stacjonarnym, zawodnik będzie miał jeszcze 18 miesięcy na zakończenie projektu od daty pierwszego wznowionego biegu.

Zawodnicy, którzy chcą rozpocząć starania o odznakę w 2021 roku
Najbliższe miesiące wciąż są niepewne dla naszej branży, dlatego też zawodnicy, którzy postanowią rozpocząć projekt Korony Maratonów Polskich będą musieli zaakceptować dotychczasowe zasady – tj. skompletowanie pięciu maratonów w ciągu 24 miesięcy od daty ukończenia pierwszych zawodów (regulamin TUTAJ).
Korona Maratonów Polskich – wyróżnienie szczególne, w szczególnym czasie

Drodzy Biegacze!
Mamy nadzieję, że podjęte decyzje nieco ułatwią Państwu ukończenie projektu w tym trudnym dla wszystkich czasie. Nam, Organizatorom, bardzo zależy na tym, aby każdy z Państwa miał możliwość zdobycia prestiżowej odznaki Korony Maratonów Polskich. Jesteśmy w takim momencie, w którym każdy powinien nieco przychylniej spojrzeć na osoby mające więcej czasu na ukończenie projektu. Prosimy o wyrozumiałość! :)