mirka lukawska1Fot. Archiwum prywatne

Nasza czytelniczka, biegaczka ze Śląska - Mirka Łukawska, poprosiła naszą redakcję o pomoc w rozpropagowaniu akcji "Daj herbatę za maraton". Akcja organizowana jest przy wsparciu fundacji "Daj Herbatę", działającej w Warszawie. Wydarzenie nie ma jednak granic. Każdy może pomóc bez względu na to czy mieszka w Warszawie czy gdziekolwiek na świecie :)

Od ponad dwóch miesięcy prowadzę akcję, w której łączę pasję biegania i przygotowanie do pierwszego maratonu z pomocą Fundacji Daj Herbatę, wspierającą osoby w kryzysie bezdomności. Zbieramy kilometry oraz złotówki dla Fundacji na zrzutce. Udało się uzbierać już ponad 3000 złotych - mówi Mirka Łukawska

Społeczność osób zainteresowanych pomocą powiększa się każdego dnia, a dotarcie do większego grona odbiorców to większa szansa na realną pomoc.

- dodaje Mirka.

Na czym dokładnie polega akcja? Jak wziąć w niej udział?

Przygotowuję się do pierwszego maratonu, który ma się odbyć 16 maja 2021 roku w duńskiej Kopenhadze. Realizując plan zbieram kilometry, które następnie wraz z uczestnikami akcji zamieniamy na złotówki dla Fundacji Daj herbatę. W akcji można wziąć udział wpłacając darowiznę za moje kilometry biegowe, swoje własne, lub po prostu wpłacając dowolną darowiznę na zrzutkę.

Jak długo trwa akcja i jak długo będziesz ją realizować?

Akcję planuję kontynuować do maja - tak zakłada mój plan przygotowawczy (28 tygodni) i wtedy też mam przebiec maraton. Ale już mam plany i pomysły na przedłużenie akcji.

Na co będą przeznaczone środki?

Środki z akcji przekazywane są co miesiąc Fundacji Daj herbatę i są wykorzystywane na pomoc osobom w kryzysie bezdomności. Od zakupów żywności lub podstawowych środków higieny, do pomocy w znalezieniu mieszkania i pracy - spektrum potrzeb jest szerokie, a darowizny mają wesprzeć osoby wykluczone społecznie.

Więcej informacji znajdziecie na FB (https://www.facebook.com/Daj.herbate.za.maraton/)
oraz Instagramie (https://www.instagram.com/dajherbatezamaraton/)

mirka lukawska2Fot. Archiwum prywatne