Strona imprezy
Regulaminwedel 2017 842Patrycja Zaborek-Szczerba: XVI edycja Biegu Wedla odbędzie się w dniach 30 stycznia - 7 lutego br. Coroczne wydarzenie, którego partnerem od lat jest firma Wedel,która w tym roku obchodzi 170-tą rocznicę istnienia. Bieg przyjmie tym razem formułę wirtualną – biegacze pokonają określone dystanse w dowolnym miejscu na przestrzeni kilku wyznaczonych dni. Jest to rozwiązanie, które umożliwia kontynuację wieloletniej tradycji przy jednoczesnym zapewnieniu uczestnikom bezpieczeństwa w dobie pandemii.

Podczas wszystkich dotychczasowych edycji trasy wytyczone były w Parku Skaryszewskim, w bliskim sąsiedztwie fabryki firmy Wedel, która w tym roku obchodzi swoje 170-lecie. To tu Jan Wedel w latach 30. XX w. stawiał pierwsze automaty ze słodyczami, to tu po upaństwowieniu przedsiębiorstwa przychodził patrzeć na swoje dzieło. Jan Wedel zapoczątkował również zwyczaj wspierania aktywności fizycznej u zatrudnionych. Mowa o Klubie Sportowym Rywal –pracownicy w sekcjach damskich i męskich trenowali wspólnie wiele dyscyplin, m. in. lekkoatletykę, kolarstwo, piłkę nożną, pływanie czy wioślarstwo. KS Rywal działa także dziś – został reaktywowany z inicjatywy pracowników. W ramach programu firma finansuje treningi czy przestrzenie do aktywności wedlowskich drużyn sportowych.

Od samego początku jako sponsor tytularny wspieramy organizację Biegu Wedla –wydarzenia, promującego aktywność fizyczną wśród małych i dużych. W tym roku, tak dla nas ważnym ze względu na 170. rocznicę powstania firmy, również nie mogło naszabraknąć. Cieszymy się, że udało nam się wspólnie wypracować nową formułę i zasady bezpieczeństwa, które umożliwiają kontynuację wydarzenia uwielbianego przez biegaczy z całej Polski, w tym także naszych pracowników. Mimo że będzie trochę inaczej niż zwykle, na pewno niezmienne pozostaną przyjemność i dobra atmosfera, które co roku towarzyszą uczestnikom najsłodszego Biegu w Polsce

– mówi Aleksandra Kusz vel Sobczuk, Kierownik Komunikacji Korporacyjnej firmy Wedel.

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

Podczas tegorocznego Biegu Wedla organizatorzy wprowadzają specjalne zasady, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom. Nie odbędzie się tradycyjny, wspólny bieg alejami Parku Skaryszewskiego. Każdy amator sportu może pokonać zadeklarowany dystans w dowolnym miejscu w ciągu 9 dni. Takie rozwiązanie może być nie lada gratką dla osób, które w poprzednich latach nie mogły pojawić się w Warszawie. W pakietach startowych uczestnicy znajdą specjalne wielofunkcyjne kominy (tzw. buffy), dzięki którym zakryją nos i usta podczas biegania.

W ramach wydarzenia uczestnicy mają do wyboru trasy biegowe o zróżnicowanych dystansach, w zależności od upodobań. Na dorosłych biegaczy czekają trasy 5,5 km i 9 km. Przygotowano również coś dla najmłodszych. Dzieci w wieku do 7 lat pobiegną na dystansie 0,25 km, a dzieci do lat 15 pokonają trasę 1,86 km.

Cieszę się, że w XVI Biegu Wedla organizowanym przez Oddział PTTK Warszawa Praga oraz Fundację Trzy Kroki, będziemy mogli wspólnie świętować 170. rocznicę powstania firmy Wedel. Tegoroczne wsparcie jest dla nas szczególnie ważne, w tym trudnym czasie pokazuje bowiem siłę wieloletniego partnerstwa – mówi Andrzej Krochmal, Kierownik Biegu Wedla.

Słodkości i nie tylko

W tym roku, ze względu na wyjątkowe warunki organizacji, nie odbędzie się oficjalny pomiar czasu biegaczy. Uczestnicy będą potwierdzać swój udział i rejestrować wynik w specjalnej zakładce na stronie internetowej wydarzenia. Podane wyniki posłużą do stworzenia honorowej listy najlepszych uczestników, która zostanie opublikowana na stronie Biegu Wedla.

Wedel zadbał o to, by docenić wszystkich biegaczy. Uczestnicy w ustalonym miejscu odbiorą wyjątkowe medale, słodkie upominki, jubileuszowe pamiątki i vouchery do Pijalni Czekolady E.Wedel.

Zapisy, regulamin oraz więcej informacji o biegu dostępne na stronie: www.biegwedla.pl.