bn 2019 1719Kamil Karbowiak - Bieg Niepodległości w Warszawie 2019

Ilona Bereznowska: Aleksandra Lisowska decyzję o starcie w mistrzostwach Polski na 10 km podjęła dwa dni przed imprezą. Na prowadzenie wysunęła się pod koniec rywalizacji i już nie dała sobie odebrać pozycji liderki aż do mety. Na jej linii cieszyła się z tytułu mistrzyni Polski i z nowej życiówki 33:05.

Poznański tor wyścigowy przyniósł życiówki wszystkim biegaczkom na podium. Po tytuł wicemistrzyni z wynikiem 33:11 (brutto) sięgnęła Monika Jackiewicz. Podium dopełniła druga przed rokiem Aleksandra Brzezińska (33:13)

Jestem z siebie bardzo dumna za walkę, odważny bieg i samopoczucie w tych wyjątkowo wymagających (jak dla mnie) przygotowaniach do maratonu. Nie wiedziałam, na co mnie stać, startując z roboty maratońskiej, więc biegłam nie oglądając się na nikogo i nie analizując.

- napisała na swoim profilu zdobywczyni brązowego medalu mistrzostw Polski.

Wśród panów konkurencja była mocna, ale najszybszy okazał się Kamil Karbowiak. Brzeżanin przekroczył linię mety z czasem 29:33. Podobnie jak zwyciężczyni, Kamil Karbowiak planował sprawdzić swoją formę przed maratonem w Dębnie. Te zawody zostały jednak odwołane.

Nowym rekordem życiowym - 29:33 cieszył się również Kamil Jastrzębski, który zajął drugie miejsce. Trzecie miejsce i brązowy medal mistrzostw Polski należał do Arkadiusza Gardzielewskiego, który decyzję o starcie podjął zaledwie dzień wcześniej.

Wystartowałem z pełnej pracy i kilometrażu na poziomie 230km/tydzień. Nie wiedziałem czego się spodziewać po czymś takim. Było to dla mnie coś nowego. Jeszcze w niedzielę biegałem mocną 40kę po 3:28/km

- wyjaśnił na swoim profilu sześciokrotny medalista MP, który linię mety przekroczył z czasem 29:55.

Zawody miały nietypową formułą. Bieg odbył się po pętli, poprowadzonej na torze. Zawodnicy nie mogli liczyć na doping kibiców, którzy ze względów sanitarnych nie mieli wstępu na zawody.