Wyniki - Tatrzański Festiwal Biegowy
Dział - Biegi Ekstremalne / Biegi Górskie

dziewczyny

Ilona Berezowska: Na takie wieści czekaliśmy od dawna. Bieganie terenowe wróciło i to w wielkim stylu. W miniony weekend Patrycja Bereznowska wygrała rywalizację kobiet na trasie Portugal 281 Ultramarathon. Jednak na tym nie koniec. Z czasem 41 godzin i 10 min, zwyciężczyni Badwater, ustanowiła nowy rekord pań na portugalskiej trasie i to w roku, gdy do mety dotarło najwięcej w historii imprezy, bo aż 6 pań. Podczas 5 poprzednich edycji, łącznie linię mety przekroczyło 5 biegaczek, przy czym w 2015 r. i przed rokiem, nie było ani jednej finalistki.

Patrycja była jedyną Polką w zestawieniu. W klasyfikacji open zajęła 3 miejsce. Wszystko to w upale i przy problemach z GPS. Zwycięzcą wśród panów został VitorRodrigues. Portugalski biegacz, w swoim trzecim Portugal 281 Ultramarathon, wysunął się na prowadzenie na początku biegu i utrzymał je już do mety, której linię przebiegł z czasem 39 godzin i 6 minut. Szybszy od Patrycji był także Rui Luz. Biegacz z Lizbony przed rokiem zajmował siódme miejsce. Tym razem kończył rywalizację na drugim miejscu z czasem 39:48.

Emocji nie brakowało także na rodzimym podwórku, gdzie w ramach Tatra Skymarathon rozdano medale mistrzom Polski w biegu górskim na długim dystansie. Na 42-kilometrowej trasie nie miał sobie równych Bartłomiej Przedwojewski. W zeszły weekend triumfował na trasach trzech biegów DFBG. W Kościelisku nie było już widać po tych biegach zmęczenia. Biegający strażak bez trudu sięgnął po zwycięstwo z czasem 4:16:10. Nad drugim na mecie Fraňo Peterem miał ponad 23 minuty przewagi, zaś nad drugim na podium mistrzostw Polski Bartoszem Misiakiem, zanotował ponad 35 minut przewagi. Na najniższy stopień podium czempionatu wbiegł Kamil Leśniak.

Wśród pań medale mistrzostw Polski zawiesiły na szyjach: złoty- Mirosława Witowska, która ukończyła bieg z czasem 5:28:36, srebrny- Martyna Kantor (5:34:16),zaś brąz przypadł w udziale Dominice Stelmach z wynikiem 5:37:35.

Zdecydowanie nie moja trasa, więcej chodzenia niż biegania, typowy SkyRunning. Brązowy medal to więcej niż oczekiwałam

- napisała o starcie w nietypowym dla siebie biegu Dominika Stelmach.