Strona Imprezy

maniacka 2020 8

Artur Kujawiński: Jednak udało się ! Wprawdzie w mniejszym gronie, ale w sprzyjających warunkach, z medalami, pacemakerami, a każdy wbiegający mógł poczuć się jak zwycięzca ! Tak, to działo się naprawdę ! Od 1 do 28 czerwca biegaczki i biegacze w całej Polsce, a nawet poza granicami Polski (mamy np. zawodnika biegnącego wirtualnie w Słowenii) solidaryzując się z organizatorami Recordowej Dziesiątki biegają na dystansie 10 km. To już ostatnie dni by podjąć wyzwanie!

W miniony piątek miało miejsce wyjątkowe wydarzenie, wręcz historyczne! Dokładnie 19 czerwca o godzinie 19 można śmiało uznać, że "odbyła się realnie" z limitem 150 osób, 16. Recordowa Dziesiątka! Wystartowaliśmy wokół toru regatowego Malta, na atestowanej trasie, czyli tak jak podczas pierwszej edycji!

Wprawdzie musieliśmy dostosować się do obowiązujących obostrzeń związanych z pandemią ale widząc biegaczy na linii startu, stojących przed wyzwaniem, emocje i tak sięgały zenitu. Realne bieganie to jednak prawdziwe dreszcze z emocji!

Po strzale startera na trasę ruszyły 3 grupy wraz z pacemakerami na łamanie 40, 50 i 60 minut. Na mecie oczywiście czekały oryginalne medale tegorocznej edycji, a niespodzianką było witanie każdego uczestnika i uczestniczki oryginalną szarfą z mety, którą do tej pory przecinać mógł tylko zwycięzca biegu i najlepsza wśród pań. Padły rekordy życiowe a po pamiątkowym zdjęciu wszyscy wzajemnie złożyliśmy sobie życzenia abyśmy w 2021 na 17 Recordowej Dziesiątce spotkali się w znacznie większym gronie mogąc pobiec ulicami miasta Poznania.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim wspierającym, Sponsorom i Parnterom oraz uczestnikom realnej i wirtualnej 16 edycji Recordowa Dziesiątka. Za rok wrócimy silniejsi i liczniejsi!

Pamiętajcie jeszcze do końca najbliższej niedzieli tj. 28 czerwca można notować swoje wyniki w panelu zawodnika by po ogłoszeniu oficjalnego komunikatu otrzymać vouchery do sklepów eobuwie.pl (dla każdego) i Adrunaline.pl (dla nagradzanych w kategoriach wiekowych) oraz wspaiałe pamiątkowe medale, które organizatorzy prześlą na swój koszt pocztą..

Chętni do wyzwania i rywalizacji mogą zapisać się jeszcze do niedzieli 28 czerwca na stronie recordowadziesiatka.pl
ZAPRASZAMY!

Poniżej filmik upamiętniający historyczne wydarzenie!

maniacka 2020 1
maniacka 2020 2
maniacka 2020 3

maniacka 2020 5

maniacka 2020 4