Strona FB - TBD

plakat jasna gora maly

Ks. Krystian Strycharski: Jest to 24 godzinna pielgrzymka biegowa w formie sztafety. Każdy z pielgrzymów ma do pokonania 60 km w odcinkach, co 10 km. Przez cały czas pielgrzymowania trwamy we wspólnej modlitwie i uwielbieniu oraz, jak zawsze, spędzamy razem dobrze czas. Biegnie 20 osób. Jesteśmy ludźmi w różnym wieku, zróżnicowanej profesji o wspólnej pasji biegania i miłości do Kościoła.

Obecnie istnieje możliwość organizowania grupowych wyjść czy wyjazdów, więc korzystamy z tego czasu. Ludzie w mniejszych grupach pielgrzymują w miejsca Maryjne i podejmują szlaki pątnicze. Polacy są ludem pielgrzymkowym i to się nie zmieni. Płynie w nas krew Kościoła pielgrzymującego, który jest wdzięczny Bogu za wspólnotę Kościoła i Polskę, który ofiarowuje swój trud, niosąc Maryi prośby i zadośćuczynienia za grzechy - mówi ks. Krystian, ultramaratończyk - Ten bieg ofiarujemy za naszą Ojczyznę, w tym ważnym dla Niej czasie. Prosimy i zawierzamy Matce Bożej Polskę i rządzących naszą Ojczyzną, aby byli wierni Ewangelii i Krzyżowi.

Orientacyjny plan biegowej pielgrzymki na Jasną Górę:
26 czerwca (piątek)
8:00 Msza św. w parafii św. Jana Kantego Żoliborz
9:00 START pielgrzymki
27 czerwca (sobota)
9:00 Wbieg na Błonia Jasnogórskie i powitanie Królowej Polski
10:00 Eucharystia dziękczynna
11:00 Wspólny posiłek
13:00 Powrót samochodami do Warszawy

Generalnie nasze plany biegowe są spontaniczne i wtedy najlepiej się sprawdzają.

Mamy grupę biegaczy, z którą w każdy czwartek spotykamy się na treningach grupowych Trailowe Biegi Duchowe w Warszawie, aby podtrzymywać formę i nie gasić ducha. Sierpień i wrzesień to przed nami biegi ultra w Tatrach i Beskidach.

plakat jasna gora