czapeczka maratonczyk

W pierwszej kolejności dziękujemy wszystkim za zgłoszenie się do rywalizacji w ramach grupy Maratończyk.pl na platformie Strava. Choć zmagania były wirtualne to wysiłek był jak najbardziej realny. Wyzwanie podjęło 60 uczestników.

Na platformie Strava można bezpłatnie rywalizować w wielu kategoriach, jak ilość przebiegniętych kilometrów w miesiącu, przebiegnięty dystans maratonu, suma przewyższeń itp. (więcej piszemy tutaj). My tym razem (w kwietniu) skupiliśmy się na 5 kilometrach :) Warunkiem było zgłoszenie się dodatkowo, do tzw. challeng'u pod tytułem "April 5 K"… a następnie pobiegnięcie do końca kwietnia w dowolnym terenie, co najmniej 5 kilometrów. Po dodaniu treningu, platforma Strava sama ustaliła kolejność, według średniego tempa na kilometr.

Najszybszy okazał się Wojtek Zawadzki (Swords Warsaw), który 5 kilometrów pokonał w 20:17, w tempie 4:03, drugie miejsce zajął Tomasz Witkowski (PLNO) - 21:24 (4:16/km), a trzecie Wojciech Stolorz z Mysłowic - 43:26 (4:17/km). Co ciekawe trzeci zawodnik, średnią dającą podium, uzyskał na dystansie 10 km.
Bardzo dziękujemy za udział i gorąco gratulujemy! Dla zwycięzcy przygotowywaliśmy koszulkę portalową, dlatego prosimy o kontakt przez nasz formularz.

maratonczyk strava 5 km april

Zalogowani użytkownicy mogą zobaczyć wyniki tutaj po wybraniu "my clubs/maratończyk.pl": (https://www.strava.com/challenges/April-5k-2020).

Na całym globie w tym challengu wzięło udział blisko 900 tys. osób. Wynik naszego zwycięzcy, dał mu na świecie miejsce 24 958, czego jeszcze raz bardzo gratulujemy!

W tle toczyła się rywalizacja także w innych kategoriach. Platforma Strava domyślnie pokazuje wyniki w ujęciu tygodniowym, według największej ilości przebiegniętych kilometrów. W minionym tygodniu najwięcej kilometrów, bo aż 119.8, pokonał Piotr Kociołowicz, on także spędził najwięcej czasu na ścieżkach biegowych - 11:34:30 i osiągnął najwyższą sumę przewyższeń - 3,312 m. Ponieważ to pierwszy tydzień zmagań, dla niego specjalnie przygotowaliśmy czapeczkę z logiem portalu i również prosimy o kontakt przez nasz formularz

maratonczyk strava 5 km week

W miesiącu maju oczywiście rywalizujemy dalej. Proponujemy się zgłosić do wszystkich wyzwań biegowych czyli 5 km, 10 km, półmaraton, najdłuższy dystans, największa suma przewyższeń.

Z naszej strony planujemy tym razem nagrodzić zwycięzcę klasyfikacji najdłuższy dystans (May Running Distance Challenge). Nagrodą będzie książka Jurka Skarzyńskiego "W biegu czyli rozmyślnik Maratończyka".

Więcej o tego typu rywalizacji możecie przeczytać tutaj.
Jeśli macie jakieś pomysły czy uwagi prosimy o kontakt… i oczywiście zapraszamy do wirtualnej grupy Maratończyk.pl (tam też wyniki).