Strona wydarzenia

zhr kuba nowak

Jakub Nowak, wicemistrz Polski w maratonie z 2015 roku, legitymujący się rekordem życiowym 2:13, w czasie epidemii pomaga potrzebującym. W warszawskim środowisku biegowym jest gwiazdą, nie raz zwyciężał i stawał na podium w prestiżowych zawodach jak Bieg Chomiczówki (4 zwycięstwa), Bieg Niepodległości, Bieg Powstania Warszawskiego czy Bieg Konstytucji 3 Maja.

Niewielu jednak wie, że Kuba Nowak jest też harcerzem i tej w tej chwili pełni odpowiedzialną funkcję Koordynatora Województwa Mazowieckiego Pogotowia Harcerek i Harcerzy Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej. Harcerze współpracują także z wolontariuszami Fundacji Klubu Piłkarskiego Legia Warszawa, a stadion stał się centrum akcji pomocowej.

Chcemy Wam zaprezentować zapis konferencji jak odbyła się dzisiaj (23.04) na obiektach Legii Warszawa. Niestety organizatorzy mieli trochę problemów z dźwiękiem, ale Kubę możemy posłuchać od ok. 19:40. Harcerze przez okres półtora miesiąca rozwieźli kilka tysięcy posiłków, szyją maseczki, przekazują zapasy żywności potrzebującym instytucjom, pomagają robić zakupy starszym osobom. Zachęcamy do obejrzenia i posłuchania ponieważ jesteśmy bardzo dumni z naszego kolegi, z tras biegowych.Wartość marketingowa polskich biegaczy - odpowiada Jakub Nowak