ogłoszenie

Do 11 kwietnia br. Lasy Państwowe wprowadzają zakaz wstępu do lasów i Parków Narodowych, poinformował w piątek (03.04.20) resort środowiska. Nie można już wchodzić do lasków miejskich. W Warszawie na wejściach do Lasu Kabackiego, Bielańskiego, Na Kole itp. pojawiły plakaty z informacjami o zamknięciu i karach za złamanie zakazu, wynoszącymi od 5 tys. do 30 tys. złotych. Dotąd byly to ulubione miejsca treningowe dla Warszawiaków.

Lasy Miejskie w Warszawie wydały komunikat o następującej treści: "(...) Obecnie obowiązuje zakaz przebywania na plażach i terenach zieleni, które pełnią funkcje publiczne. Dotyczy on parków, zieleńców, promenad, bulwarów, ogrodów botanicznych i zoologicznych oraz ogródków jordanowskich ORAZ LASÓW. W trosce o własne zdrowie, mieszkańcy nie powinni korzystać z placów zabaw, siłowni plenerowych i polan rekreacyjnych, skwerów leśnych jak również z dróg leśnych.
Respektowanie ww. ograniczeń będzie kontrolowane przez służby porządkowe, w tym Straż Miejską".

las zakaz2 
las zakaz

las zakaz1

Wiadomości TVP o bieganiu
Mandat 5 tys. za bieganie? Czy to prawda?
Pościg za rowerzystą dwoma radiowozami (video)
Absolutnie nie rozumiem prześladowania ludzi i dawania mandatów za to, że biegają czy jeżdżą na rowerach - prof. K. Simon
Biegacz na plaży ucieka Policji (video)
Bieganie w masce, maseczce
Czy 2020 roku odbędą się jakiekolwiek biegi masowe?
W lesie można biegać bez maski!