Wyniki
Fotorelacja (fot. Dorota i Wojciech Szota)

Galeria cz. 1
Galeria cz. 2
Galeria cz. 3
Galeria cz. 4
Galeria cz. 5
Galeria cz. 6

Strona imprezy

klwszczow dycha 2019 29

W tym roku po raz trzeci Kleszczów był gospodarzem Kleszczowskiej Dziesiątki - biegu na dystansie 10 km, na atestowanej, bardzo szybkiej trasie. Zawody dotychczas rozgrywane w maju tym razem odbyły się 1 września, ponieważ stanowiły jedną z atrakcji pikniku z okazji 10 – lecia Solparku - miejscowego Parki Zdrowia i Rozrywki.

Tradycyjnie rywalizację rozpoczęli najmłodsi. Dzieci i młodzież, ścigały się w różnych grupach wiekowych. Niestraszny był im nawet upał :)

Punktualnie o godzinie 12:00 kiedy słońce było w zenicie, na trasę ruszyli dzielni zawodnicy, którzy też nic nie robili sobie z żaru jaki lał się z nieba. Na starcie stanęli między innymi dobrze znani, szczególnie w środowisku łódzkim, biegacze, którzy od lat startują w łódzkich biegach.

Na mecie jako pierwszy zameldował się dużą przewagą Pavel  Veretsky z Ukrainy. 10 km pokonał w  czasie  32:09. Drugi na mecie Tomasz Osmulski uzyskał rezultat 32:27. Finiszując tradycyjnie przybijał piątki z kibicami. Trzecie miejsce należało do Aleksandra Dragana który bieg ukończył z wynikiem 32:46.

Wśród kobiet pierwsze miejsce na podium wywalczyła również zawodniczka z Ukrainy - Valentyna Kiliarska z czasem 35:09. Tuż za nią, druga przybiegła Monika Kaczmarek z wynikiem 35:47. Trzecia była Sabina Jarząbek uzyskując rezultat 38:53.

Wszyscy zawodnicy startujący w tej edycji otrzymali ciekawy medal, który jest pierwszą częścią pełnego medalu. Drugą część będzie można wywalczyć już 15-go września na dystansie o połowę krótszym -  w kolejnej edycji biegu "Kleszczów na 5". Medale skompletowane po obu biegach po złożeniu ułożą się kształt herbu miasta Kleszczów.

Tradycyjnie w pakietach startowych dla zawodników, znajdowały się wejściówki na basen w Parku Zdrowia i Rozrywki. W taki upalny niedzielny dzień, z pewnością był to dla nich wspaniały prezent.

Dekoracja zwycięzców tym odbyła się na terenie.. lodowiska  miejskiego w  Kleszczowie :)

Po biegu można było obejrzeć wystawę starych samochodów, które licznie zjechały na teren parku. Dla dzieci były dmuchańce, malowanie buziek, lody, wata cukrowa i inne, liczne atrakcje.

Serdecznie zapraszamy do oglądania zdjęć. Staraliśmy się uwiecznić wszystkie ważne elementy tej jak zwykle, wyjątkowej imprezy. Na kolejną dychę w Kleszczowie zapraszamy za rok!

Organizaotarami są Klub LKS Omega Kleszczów i Gmina Kleszczów. Wykonawcą była firma InesSport.

 Fotorelacja (fot. Dorota i Wojciech Szota)