WYNIKI - 3. Bieg Grohmana / WYNIKI - 9. Bieg Fabrykanta

FOTORELACJA (fot. Dorota i Wojciech Szota)

GALERIA - Biegi Dzieci
GALERIA - 3. Bieg Grohmana

GALERIA CZ. 1 - Bieg Fabrykanta - przed startem
GALERIA CZ. 2 - Bieg fabrykanta - start
GALERIA CZ. 3. Bieg Fabrykanta - trasa
GALERIA CZ. 4. Bieg Fabrykanta - trasa
GALERIA CZ. 5. Bieg Fabrykanta - trasa
GALERIA CZ. 6. Bieg Fabrykanta - trasa
GALERIA CZ. 7. Bieg Fabrykanta - meta
GALERIA CZ. 8. Bieg Fabrykanta - meta
GALERIA CZ. 9. Bieg Fabrykanta - dekoracje

Strona zawodów

Relacja 2017 / Relacja - 2016 /Relacja 2015 / Relacja 2014 / Relacja 2013 / Relacja 2012

bieg fabrykanta 2019 34

9. Bieg Fabrykanta po raz kolejny z rekordem frekwencji. Bieg na dystansie 10 km odbywający się na terenie Łódzkiej Strefy Ekonomicznej od lat przyciąga jak magnes. Jest niezwykle atrakcyjny zarówno dla mieszkańców Łodzi jak i przyjezdnych. Trasa prowadzi bowiem przez odrestaurowaną, pofabryczną dzielnicę Księży Młyn – pamiątkę po włókienniczej historii miasta.

Impreza jak co roku, przyciągnęła całe rodziny, które oprócz rywalizacji sportowej mogły odpocząć w strefie rekreacyjnej, zjeść pyszne lody i skorzystać z oferty partnerów imprezy na specjalnie przygotowanych stoiskach.
O godzinie 15.00 rozpoczęła się rywalizacja najmłodszych. Bieg główny poprzedzał bowiem Bieg "Małego Fabrykanta". Wzięło w nim udział bardzo dużo uczestników w różnych kategoriach wiekowych, a zacięta walka o miejsca trwała od startu do mety.

Drugim akcentem był Bieg Grohmana, który w tym roku został rozegrany po raz trzeci. Na dystansie jednej mili osobno startowały kobiety i mężczyźni. Wśród pań najszybsza była Walentyna Kiliarska z Ukrainy (4:57), druga była Monika Kaczmarek z Łodzi (5:07), trzecia Gdynianka Agata Olejnik (5:23). W rywalizacji mężczyzn wygrał Opolanin Szymon Dorożyński z wynikiem o sekundę powyżej rekordu trasy (4:17). Zaledwie o ułamek sekundy pokonał Jurija Kisczenkę z Ukrainy (4:17). Trzeci był również zawodnik z Ukrainy- Paweł Wereckij (4:24).

Najważniejszy etap imprezy to "Bieg Fabrykanta". Start i meta znajdowały się na terenie Łódzkiej Strefy Ekonomicznej. Zawodnicy mieli do pokonania dwie pętle o długości 5 km. Dzięki temu kibice mieli okazję przyglądać się rywalizacji i dopingować pozostałych zawodników i swoich faworytów.

Bieg Fabrykanta" to impreza, podczas której można poczuć atmosferę dawnej Łodzi. Nazwa zobowiązuje i na pewno z perspektywy biegacza można „zwiedzić” wiele kompleksów pofabrycznych, ale też pałace i wille budowane przez rody fabrykanckie. Większość obiektów została dziś zrewitalizowana. Księży Młyn, to jedna z najstarszych części Łodzi i zespoły fabryczne Karola Scheiblera. Natomiast symbolem „królestwa Grohmanów” i przemysłowej Łodzi jest ozdobiona szpulkami brama, prowadząca do dawnej tkalni, zwana potocznie „beczkami grohmanowskimi”.

W tegorocznej edycji po raz kolejny nie miał sobie równych Artur Kozłowski, maratoński olimpijczyk z Rio, który zwyciężył po raz trzeci z rzędu z wynikiem 30:42. Drugi na mecie zameldował się czołowy łódzki biegacz, z rezultatem 32:30. Trzeci był Tomasz Owczarek z czasem 33:11. Wśród kobiet najlepsza była Marta Bukowska (38:52), druga Marta Keller (39:02), trzecia Michalina Mendecka (39:54)
Wszyscy na mecie otrzymali piękne pamiątkowe medale.

Portal Maratończyk.pl przygotował około 5 tys. zdjęć dokumentujących zmagania na wszystkich biegach. Zapraszamy do oglądania!

FOTORELACJA (fot. Dorota i Wojciech Szota)