Wyniki
Strona imprezy

sgh bieg 2019 15
Jakub Nowak: W niedzielę odbyła się kolejna, szósta edycja Biegu SGH. Szybka trasa, dobra organizacja oraz przede wszystkim szczytny cel przyciągnęły mnóstwo biegaczy i po raz kolejny organizatorzy odnotowali rekord frekwencji. Ponad 2000 nadanych numerów startowych, 3 trasy oraz blisko 40000 zł przekazanych na cel charytatywny – tak w liczbach wygląda szósta edycja największego w Polsce biegu studenckiego, który ponownie przebiegł ulicami Mokotowa. Tego w jakim tempie rozwija się Bieg SGH może pozazdrościć niejeden bieg uliczny.

Nie zawiodły także wyjątkowo szybkie i płaskie trasy, na których padły świetne wyniki. Wśród mężczyzn rywalizację na 5 km wygrał znany biegacz Jakub Nowak z czasem 14:39, na drugim miejscu znalazł się Łukasz Parszczyński z wynikiem 15:13, a na ostatnim miejscu podium ubiegłoroczny zwycięzca, Krzysztof Wasiewicz, z czasem 15:18. Wśród kobiet najlepsza była Natalia Mierzlikin, która trasę pokonała w 17:25, a zaraz za nią na metę wbiegła Sabina Jarząbek z czasem 17:52. Podium uzupełniła Iza Parszczyńska z wynikiem 18:24.

Na dystansie 10 km triumfował Florian Pyszelze świetnym wynikiem 32:40. Na drugim miejscu znalazł się Michał Bernardelli, dobrze znany studentom SGH jako wykładowca, a uczestnikom biegu jako Ambasador VI edycji Biegu SGH, który wykręcił czas 33:25. Ostatnie miejsce na podium wśród panów należało do Macieja Zarzyckiego, który osiągnął wynik 34:00. Wśród kobiet różnice między poszczególnymi miejscami na podium nie były duże. Pierwsza dobiegła Karolina Waśniewska z wynikiem 37:39, druga była Diana Dawidziuk-Gosk (37:46), natomiast trzecie miejsce zajęła Natalia Grzegorczyk, która do mety dotarła w czasie 38:03.

Biegli też najmłodsi – na dystansie 1,1 km wystartowało blisko 150 dzieci w wieku 8-16 lat. Bieg dla dzieci odbył się już po raz drugi i ponownie okazał się sukcesem. Dzieci z uśmiechem na ustach pokonywały trasę, jednocześnie ucząc się już od najmłodszych lat, że nie tylko warto pomagać, ale też można to robić poprzez zabawę i realizację swoich pasji.

Organizatorzy zadbali również o to, aby każdy biegacz mógł w pełni wykorzystać potencjał trasy i zapewnili licznych, profesjonalnychpacemakerów, którzy pomogli startującym pobić swoje rekordy życiowe. Ile dokładnie padło życiówek nie wiadomo, ale szybka trasa, atest PZLA, świetni pacemakerzy, a także korzystna pogoda stworzyły idealne warunki do poprawy swoich wyników życiowych.

3maja bieg konstytucji 2018
Ale najważniejszy w Biegu SGH co roku jest jego szczytny cel – podczas tegorocznej edycji było nim leczenie3-letniego Teodorka, który od urodzenia choruje na dysplazję stawów oraz wiotkość mięśni. Teoś potrzebuje kolejnych, kosztowych operacji, aby móc samodzielnie chodzić – i to właśnie dla niego pobiegli wszyscy uczestnicy VI edycji Biegu SGH, którą niewątpliwie można określić jako najlepszą, rekordową edycję. Dochody z pakietów startowych umożliwiły przekazanie rodzinie Teosia czeku o wartości aż 38 tysięcy złotych.

Warto wspomnieć również o tym, że Bieg SGH wspierany jest przez licznych znanych i lubianych biegaczy – wśród Ambasadorów VI edycji znaleźli się Łukasz Oskierko, Julita Kotecka-Nerek, Mateusz Jasiński, Wojciech Kopeć, Michał Bernardelli oraz Marcin Suski. Co więcej, w ramach akcji „Kadra Lekkoatletów wspiera Bieg SGH” wsparcie wizerunkowe zadeklarowałoaż 12 reprezentantów Polski w lekkiej atletyce: Joanna Jóźwik, Angelika Cichocka, Joanna Fiodorow, Karol Kwiatkowski, Agnieszka Ellward, Magdalena Stefanowicz, Justyna Śmietanka, Joanna Motor, Marcin Krukowski, Rafał Sikora, Anna Sabat oraz Karolina Zagajewska

Bieg SGH powróci już za rok. Ponownie w szczytnym celu oraz ponownie zorganizowany przez grupę młodych i zdolnych studentów SGH, którym za całą ich kilkumiesięczną pracę wystarcza wynagrodzenie w postaci uśmiechu dziecka, dla którego przekazywany jest cały dochód z wydarzenia. Rezerwujcie kwietniowe weekendy, bo podczas Biegu SGH panuje wyjątkowa atmosfera, którą trzeba poczuć!

3maja bieg konstytucji 2018


3maja bieg konstytucji 2018


3maja bieg konstytucji 2018


3maja bieg konstytucji 2018


3maja bieg konstytucji 2018


3maja bieg konstytucji 2018


3maja bieg konstytucji 2018


3maja bieg konstytucji 2018


3maja bieg konstytucji 2018


3maja bieg konstytucji 2018


3maja bieg konstytucji 2018


3maja bieg konstytucji 2018


3maja bieg konstytucji 2018


3maja bieg konstytucji 2018


3maja bieg konstytucji 2018