15RECMEDALoficjalny
 
Artur Kujawiński: Już w niedzielę 10 marca aż 5000 uczestników z całego kraju powalczy o swoje nowe rekordy życiowe. Co roku Recordowa Dziesiątka gromadzi znakomitych czołowych biegaczy i biegaczki m.in. mistrzów Polski (rok temu bieg wygrał 5-krotny mistrz Polski na 10 kilometrów Marcin Chabowski) czy uczestników i uczestniczki Igrzysk Olimpijskich oraz Mistrzostw Europy (np. Katarzyna Kowalska czy Monika Stefanowicz). W tym roku na poznańskiej trasie zagościmy również biegaczy z Kenii z rekordami życiowymi lepszymi od rekordu biegu oraz Etiopki z którymi zmierzy się m.in Anna Gosk finalistka ostatnich Mistrzostw Europy w biegach przełajowych.

W roli łowcy talentów na biegach młodzieżowych i dziecięcych zagości znakomity lekkoatleta Marcin Urbaś.
Trasa biegu należy do jednych z najszybszych w kraju. Start zlokalizowano na ul. Abpa Baraniaka, następnie biegacze pobiegną ulicą Jana Pawła II by na Rondo Sródka wracając drugą nitką ulicy Jana Pawła II wbiec przez Berdychowo i Piotrowo na most Rocha. W dalszej części uczestnicy wbiegną na ulicę Mostową by następnie ulicą Garbary poprzez ul. Kazimierza Wielkiego i ponownie most Rocha podążyć w kierunku mety. Ostatnie kilometry to ulica Kórnicka, ponownie ulica Jana Pawła II i trasa wzdłuż toru regatowego Malta. 

Trasa dostosowana jest do obecnej komunikacji miejskiej a z uwagi na krótki dystans 10 kilometrów i krótki czas przebywania uczestników na trasie w centrum miasta spotyka się co roku z dobrym odbiorem zarówno mieszkańców jak i kierowców.

Na trasie biegu dopingować będą zespoły muzyczne, organizatorzy serdecznie zapraszają do kibicowania na trasie biegu. 

Start o godzinie 12:00 z ulicy Abpa Baraniaka.

Czy w tym roku w Poznaniu padnie rekord i po raz pierwszy złamane zostanie 29 minut na atestowanym dystansie 10 kilometrów? Dowiemy się już 10 marca.

Jeszcze tylko do 5 marca można zapisywać się na stronie www.recordowadziesiatka.pl
 
map recordowa 15 2019 middle
 
 

{moscomment}