Strona imprezy

{mosimage}

PKO BP: Tysiące uczestników w 360 miastach w kraju oraz na świecie wezmą udział w biegu „Tropem Wilczym”, który w tym roku odbędzie się 3 marca. To doskonała okazja, aby na sportowo uczcić Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Partnerami biegów są PKO Bank Polski oraz Fundacja PKO Banku Polskiego. W wybranych miastach, zawodom będą towarzyszyły akcje charytatywne „biegnę dla…”.

Ogólnopolski Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym” odbędzie się już po raz siódmy. Jego celem jest oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944–1963 w obrębie przedwojennych granic RP. Partnerami biegów są PKO Bank Polski oraz jego Fundacja.

– Od lat angażujemy się w wydarzenia mające na celu upamiętnić ważne momenty w naszej historii. Jednym z nich jest bieg „Tropem Wilczym. Biegi patriotyczne cieszą się coraz większą popularnością, o czym świadczy dołączenie kolejnych 30 miast do tegorocznego wydarzenia. Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w biegu – mówi Jarosław Pluta, dyrektor ds. sprzedaży w Regionalnym Oddziale Bankowości Detalicznej PKO Banku Polskiego w Warszawie.

VII edycja Biegu Tropem Wilczym odbędzie się w 360 miastach, gdzie pobiegnie ok. 75 000 zawodników. Wszędzie, w południe wystartuje bieg na 1963 metry – jest to odwołanie do roku, w którym zginął ostatni Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak ps. Lalek. Tego samego dnia zostaną też rozegrane zawody na innych dystansach. Dodatkowo, biegom będą towarzyszyły pokazy grup rekonstrukcyjnych czy gry terenowe.

Uczestników zachęcamy do udziału w akcjach charytatywnych „biegnę dla…”, organizowanych przez Fundację PKO Banku Polskiego w wybranych miastach, m.in. Warszawie, Wrocławiu czy Lubinie.

Aby pomóc, wystarczy przypiąć do koszulki kartkę z napisem „biegnę dla …” i dotrzeć z nią do mety. Zaangażowanie zawodników, którzy pobiegną z kartką zostanie przeliczone na konkretną pomoc – Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę na rzecz beneficjantów. Kartki-identyfikatory akcji będzie można odbierać przed biegiem w biurach zawodów poszczególnych miast.

W ubiegłym roku pobiegliśmy dla Piotrusia, Tosi, Leosia, Adasia, Benedykta, Lenki, Szymona, Tadzia, Oliwiera, Agaty i Bartka. W akcji „biegnę dla…” udział wzięło 1950 biegaczy. Rejestracji na zawody można dokonywać przez stronę: www.tropemwilczym.pl.
 
{moscomment}