wedel 138
Karina Durasiewicz: Sportowe wyzwania i słodkie atrakcje czekały na uczestników XIV edycji Biegu Wedla, który odbył się w ostatnią sobotę w Parku Skaryszewskim. Nie zabrakło atmosfery zdrowej rywalizacji, świetnej zabawy i wedlowskich słodkości od tytularnego sponsora imprezy – firmy LOTTE Wedel.

Bieg Wedla co roku przyciąga fanów aktywnej formy wypoczynku ze względu na wyjątkowy charakter wydarzenia. Słodki wyścig organizowany jest w ramach akcji "Zima w mieście" i stanowi jedną z wielu atrakcji sportowych zaplanowanych na czas ferii przez Urząd Dzielnicy Praga-Południe i Oddział PTTK Warszawa Praga. W minioną sobotę, tuż obok fabryki czekolady E. Wedel, w parku Skaryszewskim biegaczewykazali się hartem ducha pokonując wybrane trasy.

Bieg dla wszystkich


Organizatorzy Biegu Wedla przygotowali trasy biegowe dla osób w różnych kategoriach wiekowych.Uczestnicy Biegu mieli do wyboru cztery różne trasy o różnym stopniu zaawansowania. Z myślą o najmłodszych sportowcach opracowana została specjalna trasa B licząca 250 metrów, w której udział brały dzieci poniżej 7. roku życia. Coraz większą popularnością wśród uczestników cieszy się nowa dyscyplina w Polsce – O-run, która jest połączeniem  biegu przełajowego z nawigacją.
Najlepsze wyniki XIV Biegu Wedla:

1. Trasa A– dystans: 1,86 km, kategoria wiekowa: do 15 roku życia oraz powyżej 70 lat; najlepszy czas: 06:32.
2. Trasa B – dystans: 0,25 km; kategoria wiekowa: dzieci do 7 lat; najlepszy czas:00:54.
3. Trasa C – dystans: 5,43 km; najlepszy czas:17:45.
4.Trasa D –dystans: 9 km; najlepszy czas:  30:26.

Nagrody

Wszyscy uczestnicy Biegu otrzymali dyplomy uczestnictwa,  medale oraz słodkie nagrody. Na mecie rozlosowane zostały atrakcyjne upominki ufundowane przez sponsorów wydarzenia. Dodatkowo, każdy z uczestników otrzymał posiłek regeneracyjny, kubek gorącej wedlowskiej czekolady, oraz słodki poczęstunek od E. Wedel.  Zwycięzcy tras otrzymali pamiątkowepuchary, dyplomy i stworzone specjalnie na tę okazję– Torciki Wedlowskie.

Organizatorzy

XIV Bieg Wedla stanowi jeden z punktów XIIIedycji programu “Zima na Pradze”. Organizatorem Biegu Wedla jest Oddział PTTK Warszawa.Partnerami imprezy są: Urząd Dzielnicy Praga-Południe,KS „Drukarz”. Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Dzielnicy Warszawa Praga-Południe - Tomasz Kucharski, Rada Samorządu Mieszkańców Osiedla Kamionek oraz  Gazeta Mieszkaniec.
 

{moscomment}