wedel ciacho 2
LOTTE Wedel zaprasza na XIV Bieg Wedla, który startuje 2 lutego (sobota) w Parku Skaryszewskim w Warszawie. Wydarzenie organizowane jest w ramach akcji “Zima w mieście” i stanowi jeden z elementów bogatego programu atrakcji sportowych przewidzianych przez Urząd Dzielnicy Praga-Południe i praski oddział PTTK.

Kilka tras, jeden cel: meta

Trasa tegorocznego biegu ma kształt jak w ubiegłych latach. Start i meta ulokowane zostały w pobliżu muszli koncertowej obok stadionu KS „Drukarz”. Bieg odbywa się po głównej alei (pętli) parku i został podzielony na cztery trasy biegowe dla osób w różnym wieku oraz o różnym stopniu zaawansowania – mówi Andrzej Krochmal, Kierownik Biegu Wedla.

Trasy biegowe XIV Biegu Wedla:

1. Trasa A – start: 11:00; 1,86 km (1 pętla) dla osób w wieku do 15 lat oraz 70 lat i więcej
2. Trasa B – start: 11:40; 0,25 km (w pobliżu muszli koncertowej) dla dzieci w wieku do 7 lat).
3. Trasa C – start: 12:00; 5,43 km (3 pętle) dla osób od 16 r.ż.
4.Trasa D – start 13:00; 9 km (5 pętli).

Ponad 60% uczestników zarejestrowało się w ciągu dwóch tygodni od uruchomienia zapisów, a miejsca na biegu dla dzieci wyczerpały się już pierwszego dnia, co świadczy o niesłabnącej popularności naszej imprezy i coraz większym zainteresowaniu sportem wśród warszawiaków – dodaje Andrzej Krochmal.

Tradycyjnie zorganizowano także biegi i marsze na orientację. W tym roku po raz kolejny w Biegu Wedla pojawią się kategorie: O-run („Orienteering-Run” na dystansie 5 km - połączenie biegu przełajowego i biegu na orientację) i NordicWalking (5 km po alejkach parku) – Także w kategorii NordicWalking zainteresowanie udziałem było tak duże, że zdecydowaliśmy się zwiększyć ilość pakietów startowych, aby wyjść naprzeciw oczekiwaniomosób zainteresowanych udziałem w naszej imprezie – podsumowujekierownik biegu.

Bieg w słusznej sprawie

Podobnie jak w ubiegłym roku, podczas Biegu Wedla będzie prowadzona zbiórka przeznaczona na zakup środków opatrunkowych dla podopiecznych największego hospicjum domowego w Warszawie, obejmującego swoim zasięgiem całą prawobrzeżną Warszawę i okoliczne miejscowości, tj. Hospicjum Domowego z ul. Tykocińskiej 27/35.

Współpraca od lat

Firma LOTTE Wedel, której siedziba mieści się tuż obok Parku Skaryszewskiego,jest partnerem tytularnym Biegu Wedla od pierwszej edycji wydarzenia. Wspieranie aktywności fizycznej i zamiłowanie do sportu odziedziczyliśmy po naszych założycielach. Już w 1935 Jan Wedel założył pracowniczy klub sportowy „Rywal” z sekcjami: kolarską, piłki nożnej, siatkówki, zapaśniczą, bokserską i lekkoatletyczną. Bieg Wedla nawiązuje do ostatniej z nich. W tegorocznej edycji wystartuje kilkudziesięciupracowników naszej firmy, nieśmiało dodam, że będę jednym z nich. Sport nas łączy i wyzwala w nas dziecięcą radość – mówi Aleksandra Kusz vel Sobczuk, Kierownik Komunikacji Korporacyjnej LOTTE Wedel.

Słodki finał

Dla uczestników biegu przygotowano dyplomy uczestnictwa, pamiątkowe medale oraz słodkie nagrody. Na mecie rozlosowane będą atrakcyjne upominki ufundowane przez sponsorów imprezy. Każdy z uczestników otrzyma także kubek gorącej wedlowskiej czekolady, posiłek regeneracyjny oraz słodki poczęstunek od Wedla. Na zwycięzców tras czekać będąpuchary, dyplomy i stworzone specjalnie na tę okazję– Torciki Wedlowskie.

Bieg Wedla logoOrganizatorzy
XXIV Bieg Wedla stanowi jeden z punktów XXIII edycji programu “Zima na Pradze”. Organizatorem Biegu Wedla jest Oddział PTTK Warszawa Praga im. Z. Glogera. Partnerami imprezy są: Urząd Dzielnicy Praga-Południe, Centrum Promocji Kultury Praga Południe, KS „Drukarz”. Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Dzielnicy Warszawa Praga-Południe, Tomasz Kucharski.

LOTTE Wedel to firma o prawie 170-letniej tradycji, która dzięki swojemu bogatemu doświadczeniu i ekspertyzie jest podziwiana za kunszt tworzenia najlepszej jakości czekolady. Jako najsilniejsza czekoladowa marka w Polsce dostarcza konsumentom radość płynącą z intensywnego i głębokiego smaku czekolady. W wedlowskim portfolio znajdują się m.in. takie słodycze, jak Ptasie Mleczko®, Mieszanka Wedlowska, czekolady, ciastka, wafle, batony oraz Torciki Wedlowskie, a także żelki i cukierki. Od września 2010 roku Wedel jest częścią japońskiej Grupy LOTTE, międzynarodowego koncernu założonego w 1948 roku. Obecnie Grupa działa w różnych dziedzinach biznesu, włączając w to m.in. sektor spożywczy, słodyczy, handlu, podróży i turystyki, chemiczny, rynek budowlany oraz finansowy.