Fotorelacja


fot. Ambasada RP w Seulu

Ambasada RP w Seulu: W dniu 11 listopada 2018 r. w ramach obchodów Święta Niepodległości w Seulu, Ambasada RP w Seulu przy współpracy z Urzędem Miasta Seulu zorganizowała „Bieg Niepodległości” .

Bieg Niepodległości w Seulu odbył się nad rzeką Han w Ttukseom Hangang Park w Seulu. Biegi na dystansie 10 i 5km oraz 1km - rodzinny spacer dla rodzin z dziećmi rozpoczął się o godzinie 11:11. Przed startem uczestnicy wspólnie odśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”, co było częścią akcji pod hasłem „Niepodległa do hymnu!” organizowanej przez Biuro Programu „Niepodległa”.

W wydarzeniu wzięło udział 350 biegaczy, w tym Polacy mieszkający w Korei, Koreańczycy, cudzoziemcy oraz członkowie lokalnego klubu sportowego. Wśród uczestników był również Ambasador RP w Seulu, Dyrektor ds. Międzynarodowych Urzędu Miasta Seulu pan Kim Ki-Hyun, przedstawiciele innych placówek dyplomatycznych oraz lokalnego MSZ. Po zakończeniu biegów uczestnicy mogli spróbować polskich potraw, które dostępne były na stoisku prowadzonym przez polskiego kucharza.

Każdy z uczestników otrzymał pakiet stulecia: znaczniki biegowe z logo Niepodległa, medale oraz plecaki z logiem udostępnionym przez Narodowy Bieg Stulecia. Prowadzącym wydarzenie był celebryta Przemysław Krompiec, który popularność wśród młodzieży koreańskiej uzyskał dzięki udziale w programie telewizyjnym „Nadzwyczajne Posiedzenie” (AbnormalSummit).

We współpracę w organizacji wydarzenia zaangażowano również polskie instytucje. Bieg Niepodległości w Seulu został zgłoszony do programu Biegu Stulecia i tym samym został czwartym miastem poza granicami Polski (Londyn, Nowy Jork, Chicago) który włączył się w akcję. Dodatkowo na wszystkich materiałach promocyjnych (koszulkach biegaczy, banerach, ogłoszeniach) wydrukowane zostało logo Niepodległa, udostępnione przez Program Wieloletni NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021.  

W wydarzenie włączyli się sponsorzy. Finansowo wydarzenie wsparły firmy: Hydro &Nuclear Plant, Top-Run Family (firma jest członkiem Towarzystwa Pro-Polonia), Hamil Selena, oraz rzeczowo: Korea Jumax and Weast (firma importująca polskie soki Tymbark) Ziaja, Polskie Linie Lotnicze LOT oraz LikeSky (firma importująca polskie słodycze), które przekazały nagrody rzeczowe dla zwycięzców. Wydarzenie zostało również objęte specjalnym patronatem Urzędu Miasta Seulu.

W wydarzenie zaangażowała się również polska firma Folkstar, zajmująca się sprzedażą pamiątek z polską sztuką ludową, która bezpłatnie przygotowała i przekazała placówce zestaw wzorów ludowych z napisem „Polska”. Wzory te zostały wykorzystane podczas wydarzenia na stoisku z podręczną drukarką do zmywalnych tatuaży (Prinker). Stoisko z tatuażami było bardzo chętnie odwiedzane przez uczestników wydarzenia, zwłaszcza dzieci.
 
Fotorelacja
fot. Ambasada RP w Seulu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


{moscomment}