Fotorelacja (fot. Radosław Wypych)

Galeria
fot. Radosław Wypych 

Rob: Gdy kibice na świecie przygotowywali się do „Gran Derbi”, na warszawskim Ursynowie rozgrywano „grande finale” Pucharu Króla Jana III Sobieskiego. Walka o ostateczne zwycięstwo rozegrała się podczas Biegu Wdzięczności. Impreza nawiązywała do setnej rocznicy odzyskania niepodległości. 

Trzeci i zarazem ostatni bieg w ramach Pucharu Króla Jana III Sobieskiego, to impreza z najdłuższą historią spośród całego cyklu. Pierwszy Bieg Wdzięczności odbył się w 2015 roku na terenie miasteczka Wilanów. Do wyboru były wówczas dwa dystanse : 5 i 10 km. Trasa była płaska i atestowana. Obecnie wszystko wygląda inaczej. 

Przed startem wielu uczestników zastanawiało się jak na małym terenie zmieszczono 5 km trasę? Ale to właśnie cały urok przełajów. Nie można było się nudzić. Nie brakowało zakrętów, podbiegów, a także dodatkowych utrudnień jak leżący stóg siana, czy kopny piach. Fakt, początkowo trasa na kampusie SGGW wydawała się być zakręcona jak słoik, ale i tu dla kibiców można było znaleźć plus. Stojąc w miejscu, wszystko było widać jak na dłoni.

Po ciekawym i wyrównanym biegu zwycięzcą został Tomasz Blados, który uzyskał wynik 16:05, wyprzedzając Mateusza Grabarczyka (16:09) i Pawła Krochmala (16:12). Dodajmy, że przez pierwsze okrążenie, to właśnie Krochmal dyktował tempo rywalizacji.

Wśród pań najlepsza była Julia Pleskaczyńska z rezultatem 17:13. Dla biegaczki był to sprawdzian formy przed Mistrzostwami Polski do lat 23 w biegach przełajowych. Na podium stanęły też bliźniaczki Marta Jusińska (19:51) i Monika Jusińska (20:08).

W klasyfikacji generalnej zwyciężył Kamil Szymaniak, który w niedziele zajął 4. pozycje, a wcześniej wygrał w Biegu Husarii. Wśród pań triumfowała Monika Jusińska, która nie tylko stanęła na podium podczas finałowego biegu, ale też wygrała Bieg Husarii! 

Na uczestników czekały pamiątkowe białe, lub czerwone koszulki. Godło widoczne było też na medalach. Wszystko to nawiązało do stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę.    

Pucharu Króla Jana III Sobieskiego klasyfikacja mężczyzn

1 Kamil Szymaniak 5 pkt 
2 Grzegorz Pieńkosz 7 pkt 
3 Maciej Stachowiak 10 pkt 

Pucharu Króla Jana III Sobieskiego klasyfikacja kobiet 

1 Marta Jusińska 44 pkt 
2 Monika Jusińska 45 pkt 
3 Izabela Bogumił  114 pkt       

Fotorelacja 
(fot. Radosław Wypych)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
{moscomment}