Wyniki

Strona imprezy

Relacje w latach
2017, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010

Rob: Dokąd Biegniesz Warszawo? To pytanie można było postawić po jubileuszowej 10 edycji imprezy. Honor imprezie uratowały Otwarte Mistrzostwa Polski kobiet na 10 km i wyrównana walka o medale.

Na pozór wszystko było. Znane osoby uczestniczące w wydarzeniu jak muzyk Kamil Bednarek, czy lekkoatletka Joanna Jóźwik. Do tego niebieska fala koszulek tocząca się przez centrum miasta i piękna słoneczna pogoda. Nic tylko stanąć na starcie i biegać. Jedno ale.... Z roku na rok frekwencja Biegnij Warszawo spada. Gdy w 2013 ustanowiono rekord frekwencji finiszowało 11 856 biegaczy. Tym razem imprezę ukończyły 6 703 osoby, czyli o połowa mniej. Jeśli faktycznie biegacze głosują swoimi nogami, to chyba organizatorzy muszą zacząć prowadzić jakąś kampanie.

Nie brakuje osób, które mają na koncie wszystkie odsłony Biegnij Warszawo i nie mogło ich zabraknąć i tym razem. Co więcej, startowali nawet w zawodach z których w prostej linii wywodzi się impreza (Run Warsaw -red). Jednak coraz większa liczba biegaczy dwa razy się zastanawia czy wydać 89 lub 99 zł (w dniu biegu - red). Zwłaszcza, że to kwota porównywalna do opłaty za półmaraton lub maraton, a czasami nawet wyższa.

Esencją niedzielonego biegania w stolicy były więc 7. Otwarte Mistrzostwa Polski kobiet na 10 km. Po wyrównanej walce między trzema zawodniczkami zwyciężczynią została Renata Pliś z czasem 35:55. To drugi tytuł znanej lekkoatletki wywalczony w biegach ulicznych. W czerwcu, na warszawskim Ursynowie zdobyła złoto na 5 km.

Wszystko rozegrało się w końcówce. Zawodniczka Maratonu Świoujcie wykorzystała doświadczenie z bieżni wyprzedzając Monikę Andrzejczka (34:00).  Jako trzecia metę przekroczyła Ewa Jagielska z rezultatem 34:11. Za podium znalazła się jedna z faworytek Aleksandra Lisowska (34:22).

Tak jak przed rokiem zwycięzcą Biegnij Warszawo został Kamil Jastrzębski  który pokonał dystans w 30:54. Drugi był Krzysztof Wasiewicz z czasem 32:12, a trzeci Paweł Pankratow  z wynikiem 32:18.