FOTORELACJA (fot. Dorota i Wojciech Szota)

Galeria cz. 1
Galeria cz. 2
Galeria cz. 3
Galeria cz. 4
Galeria cz. 5
Galeria cz. 6

Wyniki

  Relacja 2017 /  Relacja 2016 Relacja 2015 Relacja 2013 

 
Już po raz szósty miłośnicy biegania z województwa łódzkiego i nie tylko spotkali się aby rywalizować na jednej z najszybszych tras na 5 km w Polsce. Gościnna gmina Kleszczów zapewnia trasę tylko z kilkoma zakrętami, ze startem i metą na stadionie lokalnego klubu piłkarskiego posiadającego tartanową bieżnię. Jeśli ktoś poważnie myśli o biciu rekordów życiowych na piątkę to musi się zjawić w Kleszczowie!

Impreza jak zwykle stała na bardzo wysokim poziomie organizacyjnym za czym stoi potencjał gminy uważanej za jedną najmajętniejszych w Polsce, dzięki kopalni i elektrowni Bełchatów, ale też sprawdzeni organizatorzy czyli InesSport (Bartek i Agnieszka Sobeccy).

Zanim rywalizację rozpoczęli dorośli to na stadionie LKS "Omega" Kleszczów, odbyły się biegi dzieci. Rywalizacja na kilku dystansach kolejnych grup wiekowych była pełna zaangażowania i emocji, mimo to z twarzy najmłodszych uczestników nie znikały uśmiechy. Wszystkie dzieci otrzymywały pamiątkowe medale i upominki.

Potem do walki wkroczyli dorośli. Na starcie nie zabrakło wielu utytułowanych biegaczy zatem bieg stał na wysokim poziomie. Od startu wysokie tempo narzuciła kilkuosobowa czołówka, która stopniowo topniała. Na stadion wpadli razem Robert Głowala i Tomasz Osmulski. Szybszy okazał się ten pierwszy i jak to ma zwyczaju na ostatnich metrach pokazywał serduszko dla ukochanej osoby. Jako jedynemu udało mu się złamać granicę piętnastu minut (14:58). Tuż za nim finiszował Łodzianin Tomasz Osmulski, który nie wydawał się być zmartwiony zajęciem drugiego miejsca (15:01). Podium dopełnił Adam Włodarczyk (15:18). Wśród pań zwyciężyła faworytka Monika Kaczmarek (16:53).  Druga była Sabina Jarząbek (17:14), a trzecia Karolina Giza (17:24).

Jak co roku na mecie na wszystkich zawodników czekał medal i gorący poczęstunek. W pakiecie startowym uczestnicy otrzymali też okolicznościową koszulkę techniczną.
Na zakończenie imprezy, na płycie stadionu LKS Omegi odbyła ceremonia wręczenia nagród. Zwycięzców uhonorowali przedstawiciele władz lokalnych, na czele z wójtem gminy Kleszczów - Sławomirem Chojnowskim. Maratończyk.pl przygotował dla Was obszerną relację zdjęciową i już teraz zaprasza za rok na kolejną edycję zawodów.

FOTORELACJA
(fot. Dorota i Wojciech Szota)

 

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

{moscomment}