Strona imprezy
ZAPISY TYLKO DO 20.09.2018!!!

Jakub Nowak:  Sierpecka Dziesiątka to cykliczna impreza biegowa, która na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń sportowych ziemi sierpeckiej. W tym roku, odbędzie się już IV edycja biegu, tym bardziej wyjątkowa, że przypadająca w stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości.  Nasz bieg od samego początku spotkał się z dużym zainteresowaniem ze strony biegaczy-amatorów, zawodowych sportowców oraz kibiców. Sierpecka Dziesiątka stała się na tyle rozpoznawalnym wydarzeniem sportowym, iż biorą w niej udział zawodnicy spoza granic Polski.

Tym co decyduje o wyjątkowości naszego biegu to profesjonalna obsługa – do roku 2015, kiedy miała miejsce I Sierpecka Dziesiątka, w naszej okolicy nie przeprowadzano tak profesjonalnych zawodów biegowych. Cała trasa posiada atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, a pomiar czasu odbywa się za pomocą urządzeń elektronicznych. Możemy poszczycić się tym, że trasa biegu wyznaczona jest głównymi ulicami miasta i jest w 100% płaska i asfaltowa, co sprawia, że jest idealna do bicia własnych rekordów życiowych.

O naszym biegu wielokrotnie informowały media – zarówno te regionalne jak i te ogólnopolskie.
 
Wyjątkowość tegorocznej edycji polega na patriotycznym charakterze biegu. Start odbywa się o godzinie 11:11, nawiązując do 11.11.1918 i przyjazdu Marszałka Piłsudskiego do Warszawy. W tym roku zarówno koszulki biegowe i jak i medale będą nawiązywały do symboli II RP. Znajdziemy więc na nich mapę międzywojennej Polski oraz godło państwowe z 1919 roku.

Zachęcamy biegaczy z całej Polski do wspólnego startu w biegu, aby było nas jak najwięcej, byśmy razem sportowo uczcili stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości i przypominamy, iż dla zwycięzców przewidziane są nagrody finansowe.

Serdecznie zapraszamy 30 września do Sierpca!
 
 
 
 
 
{moscomment}