Galeria cz 1 - turniej
Galeria cz 2 - turniej
Galeria cz. 3- dekoracje dziewcząt

Galeria cz. 4 - dekoracje chłopców

Fotorelacja (fot. Dorota i Wojciech Szota)


Galeria zdjęć z finału 2017

Film z finału 2017

Strona imprezy

Barbara Dżugaj: W tegorocznej juz 58 edycji Turnieju Piłki Nożnej "Gramy o Złotą Piłkę" wzięło udział ok. 1000 dziewcząt i chłopców z Warszawy i okolic. Przez kilka tygodni ponad 100 drużyn rywalizowało w trzech kategoriach wiekowych, oddzielnie dziewczęta i chłopcy: roczniki 2002-2003, 2004-2006, 2007 i młodsi o wejście do fazy finałowej.

Taka impreza jest tylko raz w roku.Turniej Piłki Nożnej "Gramy o Złotą Piłkę" tradycyjnie wzbudził olbrzymie zainteresowanie. Na Stadionie Miejskim Legii Warszawa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego  łączcie 24 drużyny walczyły o Puchar 58. Turnieju "Gramy o Złotą Piłkę" im. Aleksandra Zaranka, pomysłodawcy i pierwszego organizatora tego turnieju.

Rywalizacja rozegrała się najpierw wśród drużyn dziewcząt:wśród dziewczynek
z najmłodszego rocznika zwyciężyły VARSOVIA GIRLS. Drugie miejsce zajęła drużyna UKS LOCZKI WYSZKÓW, trzecie REPREZENTACJA DIAMONDS ACADEMY a czwarte miejsce dziewczynki z VARSOVIA GIRLS II.

Wśród zawodniczek z rocznika 2004-06 najlepszą drużyną okazały się AKADEMICZKI , drugie miejsce zajęły dziewczynki z drużyny PSP 6, trzecie LEGIA SOCCER SCHOOLS natomiast czwarte MOS ZIELONKA SP.

Najlepszą drużyną wśród najstarszego rocznika (2002 - 03) okazały się drużyna z GIMNAZJUM NR 144. Drugie miejsce wywalczyły dziewczynki z GIMNAZJUM 165, trzecie ALFA PRZYMIERZE RODZIN 1 oraz czwarte JAGA JAKUBÓW TEAM GIRLS.

W przerwie między rozgrywkami dziewcząt i chłopców, w pokazie gimnastycznym zaprezentowały się zawodniczki UKS Grishina.

Drużyny chłopców grały równie walecznie: zwycięzcami wśród najmłodszych chłopców okazali się reprezentanci drużyny SP SAS. Drugie miejsce zajęli VARSOVIA II, trzecie VARSOVIA, natomiast czwarte ALFA PRZYMIERZE RODZIN 11.

Wśród zawodników z rocznika 2004-06 zwycięzcami zostali chłopcy z drużyny ALFA PRZYMIERZE RODZIN 4, natomiast kolejne miejsca zajęli: ALFA PRZYMIERZE RODZIN 5, SP 321 oraz czwarte miejsce drużyna GROM II.

Wśród drużyn z najstarszego rocznika zwycięstwo odnieśli chłopcy z drużyny RASZYŃSKA. Drużyny, które zajęły miejsca – II ALFA PRZYMIERZE RODZIN 7, III APJD LEGENDS i IV ALFA PRZYMIERZE RODZIN 8.

Do turnieju, którego organizatorem jest Stołeczne Centrum Sportu Aktywna Warszawa mogły zgłaszać się zespoły szkolne, domy dziecka, domy kultury oraz drużyny podwórkowe. W turnieju nie mogły brać udziału drużyny KS i UKS zgłoszone do rozgrywek Okręgowych Związków Piłki Nożnej. Każdy zespół miał prawo zgłosić do turnieju 10 zawodników z których 9 w okresie od dnia 1 sierpnia 2017 do dnia 20 marca 2018 nie brało udziału w żadnych rozgrywka organizowanych przez Okręgowe Związki Piłki Nożnej.

Celem Turnieju jest popularyzacja piłki nożnej wśród dzieci, młodzieży i dorosłych, aktywne spędzanie czasu wolnego, integracja dzieci młodzieży i dorosłych oraz rywalizacja sportowo-rekreacyjna zgodnie z zasadami Fair Play.

Fotorelacja (fot. Dorota i Wojciech Szota)
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
   
 

{moscomment}