Strona imprezy

Igor Błachut: Pewnie ktoś się obruszy – no, bo jednak 100 kilometrów na rowerze lub 50 na piechotę to żaden piknik, tylko poważna eskapada – ale trudno zaprzeczyć, że już po dotarciu do mety zawodów „Wiosenne 360º” zawodnicy przechodzili z trybu wyścigowego w sielankowy. Trudno było zresztą mieć o to pretensje – baza zlokalizowana była w pięknym miejscu (stara szkoła w Ponurzycy); pogoda rozpieszczała a uczestnicy zawodów mogli sobie przecież w końcu pozwolić na relaks…

W zawodach wzięło udział blisko 140 osób. Zawodniczki i zawodnicy rywalizowali na trzech trasach pieszych (10, 25 i 50 km) oraz na trzech trasach rowerowych (20, 50 i 100 km). Teren dawał się we znaki; niby to płaskie Mazowsze, ale te okolice obfitują w obszary podmokłe. Względnie – piaszczyste; więc ani szybko biegać, ani jechać na rowerze czasami się nie dało… Nie było osoby, której udałoby się pokonać trasę bez zamoczenia się po kolana. Takie drobiazgi nie zniechęcały jednak, na szczęście,  startujących.

Szczęśliwie – pogoda nie utrudniała zadania i wszyscy dotarli do mety o własnych siłach. Najbardziej zacięta rywalizacja toczyła się wśród panów na prestiżowych dystansach 100 km na rowerze i 50 km na piechotę, gdzie o wygranej decydowały sekundy. Podobną różnicę zanotowano także na najkrótszym dystansie rowerowym, również u panów.

 Zawody zaliczane były do klasyfikacji Pucharu Polski w Pieszych Maratonach na Orientację oraz Rowerowych Maratonach na Orientację, jak również do punktacji Pucharu Mazowsza w Rowerowych Maratonach na Orientację. Kolejne zawody z tego cyklu, organizowane przez Team 360 Stopni, odbędą się jesienią w Siedlcach.

Wiosenne 360°
Data: 14.04.2018
Miejsce: Ponurzyca, gmina Celestynów
Strona zawodów: http://www.wiosenne_2018.team360.pl/pl
Sponsorzy: Urząd Gminy Celestynów, Perfect Sport, Doktor A

Zwycięzcy:

Trasa piesza, 10 km: Malwina Drągowska, Krzysztof Poniatowski
Trasa piesza, 25 km: Katarzyna Polak, Karol Galicz
Trasa piesza, 50 km: Małgorzata Krochmal, Jan Lenczowski

Trasa rowerowa, 20 km: Urszula Wąsiewicz, Krzysztof Bernady
Trasa rowerowa, 50 km: Magda Brukwińska, Paweł Kulik
Trasa rowerowa, 100 km: Karolina Pacek, Paweł Brudło
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

{moscomment}