Wyniki
Galeria

Bartek "Sobek" Sobecki: Trzynastka w kalendarzu jest dla jednych szczęśliwa, a dla drugich wręcz przeciwnie...Nie wiem jakie znaczenie miała ona dla Józefa Pawickiego do minionej soboty, organizatora I Biegu nad Jeziorskiem w Pęczniewie, ale teraz zapewne kojarzy mu się z sukcesem. Pomimo katastrofalnej pogody na starcie debiutującej w kalendarzu biegów imprezy stanęło prawie 100 zawodników i zawodniczek, którzy mieli do pokonania jedną pętlę o długości 7,7 km. Start i meta usytuowane były przy plaży zbiornika Jeziorsko - co jest dużym atutem biegu szczególnie przy sprzyjającej aurze.

Trasa prowadziła wzdłuż wału nad Jeziorskiem, następnie prowadziła do Pęczniewa.

W trudnych warunkach atmosferycznych - padający deszcze i silny wiatr - najszybszy na mecie okazał się Artur Kozłowski z Sieradza, najszybszą Panią okazała się Izabela Cytrowska z Turka. Na mecie dla wszystkich zawodników czekały pamiątkowe medale oraz nielimitowana ciepła grochówka. Po dekoracji zwycięzców biegu odbyło się losowanie upominków, których organizatorzy przyszykowali co najmniej dwa razy więcej niż liczba startujących. 

Debiut organizacyjny w 100% udany, co widać było po twarzach biegaczy, którzy pomimo zimna i deszczu opuszczali Pęczniew zadowoleni. Przy sprzyjającej aurze może to być jedna z lepszych imprez w województwie łódzkim.

{moscomment}